کاهش ۲۳ درصدی مصرف بنزین در ایلام
کاهش ۲۳ درصدی مصرف بنزین در ایلام
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام، گفت: در شش ماهه اول سال جاری در استان مصرف بنزین 23 درصد، مصرف گازوئیل( نفت و گاز) 24 درصد کاهش و مصرف CNG نیز 20 درصد افزایش داشته است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام، گفت: در شش ماهه اول سال جاری در استان مصرف بنزین ۲۳ درصد، مصرف گازوئیل( نفت و گاز) ۲۴ درصد کاهش و مصرف CNG نیز ۲۰ درصد افزایش داشته است.

کاهش 23 درصدی مصرف بنزین در ایلام
کاهش ۲۳ درصدی مصرف بنزین در ایلام

علی‌اصغر چاغروندی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: در شش ماهه اول سال جاری در استان مصرف بنزین ۲۳ درصد و مصرف گازوئیل( نفت و گاز) نیز ۲۴ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: توسعه و تجهیز جایگاه‌های CNG و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی با مصرف سوخت پاک، سبب رشد ۲۰ درصدی مصرف CNG در شش ماهه نخست سال شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه‌ای ایلام، گفت: در سال جاری یک باب جایگاه سوخت جدید در شهر ایلام راه اندازی شده است، در حال حاضر  48 جایگاه بنزین و ۲۳ جایگاه CNG  در سطح این استان فعال است.

چاغروندی ادامه داد: بنزین در حال عرضه در همه جایگاه‌های سوخت استان ایلام از نوع یورو ۴ است و این اقدام در راستای ارتقا کیفیت سوخت مصرفی و استفاده از سوخت با کیفیت بالاتر اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: همچنین جایگاه سوخت لومار به دلیل اختللافات ملکی به دستور دستگاه قضایی تعطیل و جمع آوری شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام، افزود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دستورالعمل‌های لازم برای جایگاه ‌داران ارسال شده است و شهروندان در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت موارد را گزارش کنند.

  • منبع خبر : فارس