کشف ۶۳۵ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای سراوان
کشف ۶۳۵ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای سراوان
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف 635 کیلوگرم انواع موادمخدر طی دو عملیات متفاوت توسط مرزداران استان خبر داد.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۶۳۵ کیلوگرم انواع موادمخدر طی دو عملیات متفاوت توسط مرزداران استان خبر داد.

کشف 635 کیلوگرم موادمخدر در مرزهای سراوان
کشف ۶۳۵ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای سراوان

سرتیپ‌دوم پاسدار محمد ملاشاهی در تشریح این خبر گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهی از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی اسفندک شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرز در دستور کار قرار دادند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی محل اختفای قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور مشخص گردید و مرزداران دلاور هنگ مرزی سراوان در غالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای طرح مهار و کنترل مسیرهای احتمال تردد قاچاقچیان، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.

این مقام ارشد در فرماندهی مرزبانی استان در ادامه عنوان کرد: سوداگران مرگ زمانی که خود را در کمین و محاصره مرزداران دیدند و توان مقابله با مرزداران را نداشتند با استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه با مخفی کردن خودرو در شیارهای کوه، از محل به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند که مأموران در این راستا اقدام به محاصره منطقه مورد نظر به مساحت تقریبی ۱۲۰ کیلومتر مربع کرده و علی رغم تلاش آنها در روزهای ۲۷ و ۲۸ مهرماه ۱۳۹۹ در پاکسازی منطقه موفق به کشف موادمخدر نمی‌شوند که در همین راستا منطقه را قرق کرده و اجازه هیچگونه ترددی را نمی‌دهند و با استفاده از ظرفیت‌های موجود اقدام به پایش هوایی منطقه به وسیله هلی شات کرده که نهایتا یک دستگاه خودرو تویوتا رؤیت گردید، مرزدارن در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودرو تویوتا مقدار ۳۳۵ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

سردار ملاشاهی به یک عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان نیز اشاره کرد و افزود: در عملیاتی جداگانه پس از چندین شبانه‌روز کار اطلاعاتی و برنامه‌ریزی عملیاتی، مرزداران هنگ مرزی سراوان توانستند در منطقه مرزی جالق، قاچاقچیان موادمخدر را شناسایی و منطقه را در کنترل خود در آورده و مقدار ۳۰۰ کیلوگرم تریاک را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از رشادت و هوشمندی مرزداران هنگ مرزی سراوان و همچنین همکاری خوب مرزنشینان عزیز استان با مجموعه مرزبانی و نقش مؤثر آنان در برقراری امنیت پایدار و کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان قدردانی کرد.

  • منبع خبر : فارس