مردم دراین شرایط جدی باشند
مردم دراین شرایط جدی باشند
فرماندار بیجار با اشاره به قرار گرفتن این شهرستان در مرحله بحرانی از لحاظ شیوع کرونا از عموم مردم درخواست کرد توصیه‌ها و پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را جدی بگیرند.

فرماندار بیجار با اشاره به قرار گرفتن این شهرستان در مرحله بحرانی از لحاظ شیوع کرونا از عموم مردم درخواست کرد توصیه‌ها و پروتکل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را جدی بگیرند.

علی اکبر ورمقانی اظهار داشت: برغم تذکر و توصیه مکرر در خصوص رعایت موازین بهداشتی و استفاده از ماسک و عدم برگزاری تجمعات مناسبتی و خانوادگی، عموم مردم شهرستان این موارد را جدی نمی‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان به وضعیت بحرانی کرونا وارد شده است، اضافه کرد: در جلسه ستاد کرونای شهرستان مصوب شد مردم از مراجعه به آرامستان ها خودداری کنند که متأسفانه دیروز و امروز حجم زیادی از مردم در این مناطق حضور داشتند و به تذکرات پلیس و مسوولین آرامستان هم توجهی نکردند.

فرماندار بیجار افزود: در چند روز اخیر به علت شیوع بیشتر بیماری ویروسی کرونا در میان خانواده های بیجاری، آمار فوتی در حال افزایش است و مردم با اطلاع از این که فرد متوفی به ابن علت فوت کرده باز هم توصیه بهداشتی را جدی نگرفته و در هنگام دفن و عرض تسلیت حضور پر رنگ دارند.

مردم دراین شرایط جدی باشند
مردم دراین شرایط جدی باشند

او با تاکید بر اینکه برگزاری هر گونه مراسم عروسی ممنوع است، گفت: به آرایشگاه‌های زنانه توسط مرکز بهداشت و درمان شهرستان ابلاغ شده از پذیرش عروس به هر عنوان خودداری کنند و بخشداران نیز دستور داده شده در صورت مشاهده یا خبردار شدن از برگزاری چنین مراسمی در حضور پلیس جلوگیری کنند.

ورمقانی تاکید کرد: باشگاه های ورزشی که استفاده از وسایل ورزشی به صورت عمومی و در فضای بسته صورت می‌گیرد با دستور ستاد کرونا به مدت ۲ هفته فعالیت شان تعطیل است که در صورت مشاهده با متخلفات برخورد قانونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازی با سلامت و جان مردم شوخی بردار نیست و همه باید تابع پروتکل های بهداشتی باشند، گفت: با نظر مساعد امام جمعه بیجار برگزاری هر گونه نماز جماعت و جمعه تعطیل شده که باید عموم مردم به این نکته توجه داشته باشند.

فرماندار بیجار با اشاره به اینکه قصد برخورد قضایی و استفاده از قوه قهریه با متخلفان نخواهیم داشت، افزود: توسط گشت‌های کنترل و نظارت به تمام صنوف شهرستان تذکر لازم داده شود در صورت عدم استفاده از ماسک توسط خود و مشتریان با اخذ دستور قضایی، نیروی انتظامی نسبت به پلمب واحد صنفی اقدام کند.

او یادآور شد: رستوران ها، ساندویچی ها، اغذیه فروشان و کافی شاپ ها مجاز به پذیرش مشتری در محل نیستند و صرفا باید بصورت بیرون بر فعالیت داشته باشند.

ورمقانی با تاکید بر اینکه اکیپ‌های نظارتی بر بانک ها، نانوایی ها، دفاتر قضایی، آموزشگاه ها و سایر مراکز پر مراجعه نظارت بیشتر و ویژه خواهند داشت، ادامه داد: ادارات،  ارگان ها و ادارات عضو شورای اداری از حضور ارباب رجوع و کارمندان بدون ماسک در محل کار جلوگیری کنند.

 وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پروش در فضای مجازی و شبکه آموزش برنامه های درسی مناسب را برای دانش آموزان ارائه می دهد، اضافه کرد: کلیه محدودیت ها در خصوص برگزاری حضوری دانش آموزان در مدارس شهری و روستایی کماکان برقرار است و از خانواده ها درخواست داریم با این وضعیت برنامه ریزی برای مسافرت نداشته و در خانه بمانند.

  • منبع خبر : ایرنا