عطش فراوان درقربانی گرفتن
عطش فراوان درقربانی گرفتن
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر از فوت ۳۳۷ بیمار در شبانه روز گذشته توسط کووید۱۹ در کشور داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر از فوت ۳۳۷ بیمار در شبانه روز گذشته توسط کووید۱۹ در کشور داد.

به گزارش بازار کسب و کار پارس دکتر سیما سادات لاری با اعلام این خبر افزود: از یکشنبه روز گذشته تا امروز ۵ آبان ۱۳۹۹ شناسایی نزدیک به ۶ هزار بیمار جدید بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی که منجر به بستری شدن دو هزار و ۱۳۵ نفر از آنها در بیمارستان شد.

وی با اشاره به آمار بیماران کووید۱۹، گفت: متاسفانه تا کنون ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر در کشور به ثبت رسیده که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۲ هزار و ۹۵۳ نفر رسیده است.

لاری با بیان این که خوشبختانه تا کنون از ۵۷۴ هزار و ۸۵۶ نفر ۴۵۹ هزار و ۲۵۰ نفر از آنها، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود: در حال حاضر وضع۴۹۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ مطلوب نبوده و در شرایط بحرانی هستند و تحت مراقبت قرار دارند.

وی با اشاره به تست اولیه کرونا نیز گفت: تا بدین لحظه چهار میلیون و ۷۵۳ هزار و ۳۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

  • نویسنده : حمیدرضا محمدیاری
  • منبع خبر : بازار کسب کار