همراهی ۳۲داماد تا زندان
همراهی ۳۲داماد تا زندان
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: ناتوانی در پرداخت مهریه موجب زندانی شدن ۳۲ تن در زندان‌های این استان شده است.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: ناتوانی در پرداخت مهریه موجب زندانی شدن ۳۲ تن در زندان‌های این استان شده است.

یدالله روحانی منش اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۹ تن که به علت ناتوانی در پرداخت مهریه زندانی شده بودند با مساعدت‌های صورت گرفته آزاد شدند و در حال حاضر ۳۲ تن به واسطه مهریه در زندان به سر می برند.

وی تعداد زندانیان جرائم غیرعمد این استان را ۲۴۳ تن دانست و افزود: این آمار در پایان شهریور سالجاری ۳۰۷ تن بود که با اقدام های صورت گرفته یک ماهه مهر امسال ۶۴ زندانی به آغوش خانواده بازگشتند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: در حال حاضر ۶ تن به علت ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از تصادف جرحی و حوادث کار، سه تن به علت نفقه و ۲۰۲ محکوم مالی در زندان‌های همدان تحمل حبس می کنند.

همراهی ۳۲داماد تا زندان
همراهی ۳۲داماد تا زندان

روحانی منش گفت:  ۱۴۷ زندانی جرائم غیرعمد از ابتدای سالجاری تا پایان مهر با تلاش و کمک خیران نیک اندیش و گذشت شاکیان از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی اضافه کرد: ۱۳۲ تن از افراد آزاد شده از بند زندان مرد و مابقی زن هستند همچنین ۱۱۲ تن از آزادی‌ها مربوط به محکومان مالی، ۲۹ تن زندانی مهریه، سه تن زندانی نفقه و سه تن نیز زندانیان دیه ناشی از حوادث هستند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان اظهار داشت: مجموع بدهی این افراد بیش از ۴۱ میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان بود که حدود ۲۰ درصد این بدهی معادل ۹ میلیارد و ۵۷۹ میلیون تومان توسط شاکیان پرونده بخشیده شد

روحانی منش ادامه داد: میزان آورده و نقدینگی مددجویان یک میلیارد و ۸۹۴ میلیون تومان بوده است همچنین ۲۳ میلیارد و ۷۱۶ میلیون تومان از بدهی‌ها اعسار به تقسیط شد.

وی افزود: کمک پرداختی به زندانیان مالی و دیه افزون بر سه میلیارد و ۶۹۳ میلیون تومان و میزان وام پرداختی  توسط چهار بانک ملی، ملت، تجارت و صادرات بیش از ۲ میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان بوده است.

  • منبع خبر : ایرنا