کرونای که همچنان می تازد
کرونای که همچنان می تازد
یکه‌تازی کرونا در استان اردبیل همچنان ادامه دارد به طوری که در شبانه‌روز گذشته هفت نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به بیماری کووید.۱۹ جان باخته و ۷۱ بیمار جدید نیز در مراکز درمانی استان بستری شدند.

یکه‌تازی کرونا در استان اردبیل همچنان ادامه دارد به طوری که در شبانه‌روز گذشته هفت نفر از اهالی این استان به علت ابتلا به بیماری کووید.۱۹ جان باخته و ۷۱ بیمار جدید نیز در مراکز درمانی استان بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به ادامه وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید.۱۹ و روند صعودی آمار مبتلایان در این استان اعلام کرد: هم‌اکنون ۶۳ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت درمان قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده تعداد جانباختگان کرونا در این استان از زمان شیون این بیماری تاکنون را ۷۴۲ نفر اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون ۳۶۴ نفر بیمار کرونایی در مراکز درمانی این استان بستری هستند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز، شهرستان پارس‌آباد در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های خلخال، گرمی، بیله‌سوار، اصلاندوز، نمین، نیر، کوثر و سرعین نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

کرونای که همچنان می تازد
کرونای که همچنان می تازد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از ترخیص ۵۱ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان کرونای بستری همزمان در مراکز درمانی استان به رقم بیش از ۳۶۴ نفر پس از ۶ ماه ،اظهارداشت: مردم برای کنترل بیماری کرونا بویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی، ۲ هفته پیش نیز نسبت به شیوع پیک بعدی کرونا در این استان در اواسط آبان ماه هشدار داده بود ولی شواهد آماری و اظهارات این مقام مسوول نشان می‌دهد که استان اردبیل وارد پیک سوم شیوع کرونا شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نیز روز گذشته در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان، به مردم توصیه کرد که در رعایت مقررات کنترل و مهار کرونا با جدیدت و دقت بیشتر همکاری و تلاش کنند.

دکتر علیرضا رضایی‌تبار ، وضعیت استان اردبیل را درباره شیوع کرونا نامناسب خواند و اضافه کرد: روند رو به صعود شیوع کرونا هر روز ادامه دارد و بدون همراهی و رعایت مردم این فرایند قابل کنترل نیست.

به گزارش ایرنا، شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا یک ماه پیش در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی از حدود چهار هفته قبل روند صعودی ابتلا آغاز شده که ادامه دارد.

در هشت ماه گذشته، بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود که با ادامه این روند، دوباره این میزان بستری که بالاترین ظرفیت استان برای پذیرش بیماران کرونایی است، انجام خواهد شد.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی ۶ ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود، از چند روز پیش با افزایش مستمر به بیش از ۳۶۴ مورد رسیده است.

  • منبع خبر : ایرنا