اجرای پروژه هابا۷۰درصدپیشرفت فیزیکی
اجرای پروژه هابا۷۰درصدپیشرفت فیزیکی
رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اولویت تخصیص اعتبار با پروژه‌های با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است تا از سرمایه‌هایی که روی زمین معطل مانده‌ است استفاده بهتری صورت گیرد.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: اولویت تخصیص اعتبار با پروژه‌های با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است تا از سرمایه‌هایی که روی زمین معطل مانده‌ است استفاده بهتری صورت گیرد.

سعید جغتایی روز سه‌شنبه در حاشیه سفر خود به کاشمر در جمع خبرنگاران افزود: کمبود اعتبارات و مشکلات اجرایی و افزایش قیمت‌ها از جمله مهم‌ترین مشکلات پیش روی پروژه‌های نیمه‌تمام است از این‌رو دولت در نظر دارد اعتبارات خود را به پروژه‌هایی با پیشرفت‌ بیشتر معطوف کند.

وی ادامه داد:طبق روال همه ساله از تمامی پروژه‌ها در شهرستان‌های مختلف که تا پایان سال و نهایت اردیبهشت و خرداد ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند بازدید می شود اما این بازدیدها در سال جاری با جدیت بیشتری انجام می‌شود و علاوه بر نظارت بر پروژه‌ها اگر نواقص، مشکلات اعتباری یا مسائل دیگر غیراعتباری داشته باشند تا حد امکان رفع می‌شود.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پس از بازدید پروژه‌، گزارش مربوطه به معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

اجرای پروژه هابا۷۰درصدپیشرفت فیزیکی
اجرای پروژه هابا۷۰درصدپیشرفت فیزیکی

جغتایی افزود: پروژه‌هایی که تا پایان سال و حداکثر تا ابتدای سال ۱۴۰۰ قابل بهره‌برداری باشند و امکان تأمین اعتبارشان وجود داشته باشد اولویت‌بندی می‌شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به بالا بودن تعداد پروژه‌های با این شرایط، به همین جهت پروژه‌های موثرتر در توسعه شهرستانها و استانها انتخاب، نظارت و پایش می‌شوند تا در زمان مقرر به بهره‌برداری برسند.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به این که در سفر به کاشمر از پروژه‌های بسیاری بازدید شد گفت: با توجه به درصد متفاوت پیشرفت پروژه‌های کاشمر، باید ابتدا تمامی پروژه‌های استان بازدید و سپس برای تخصیص اعتبار اولویت‌بندی شوند.

جغتایی افزود: نتیجه تمامی گزارش‌هایی که در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام کاشمر از سوی مسوولان شهرستان ارائه شد طی یکی دو هفته آینده مشخص می‌شود هرچند با توجه به تعریف متفاوت از پروژه ها نمی‌شود آمار خاصی از پروژه‎های نیمه‌تمام اعلام کرد.

تعداد پروژه‌های ناتمام استان خراسان رضوی هزار و ۹۱۷  از  چهار هزار و ۳۱۴ پروژه فعال سال ۹۸ است و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آنها حدود هفت هزار و ۱۳۰ میلیارد تومان است و تعداد پروژه‌های ناتمام ملی هم ۴۷۰ پروژه فعال در سال ۹۸ است که اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آنها حدود ۱۲ هزار و ۲۶۹ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

  • منبع خبر : ایرنا