طغیان مرگ ومیرمبتلایان
طغیان مرگ ومیرمبتلایان
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۴۶۱ بیمار و شناسایی ۱۱۷۳۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فوت ۴۶۱ بیمار و شناسایی ۱۱۷۳۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 به گزارش وبدا، دکتر سیما سادات لاری با اعلام این خبر افزود:  از دیروز تا امروز ۲۳ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۹۶۷ نفر از آنها بستری شدند. 

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۳۸ هزار و ۳۲۲ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۰ هزار و ۵۸۲ نفر رسید. 

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین با بیان این که خوشبختانه تا کنون ۵۴۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، افزود:  ۵۶۳۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. 

وی همچنین گفت: تا کنون پنج میلیون و ۴۲۴ هزار و ۴۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری با بیان این که استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند

لاری در پایان گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

  • منبع خبر : وبدا