دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد
دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد
لازم است در کنار مردم مسئولین نیز با در نظر گرفتن مشکلات معیشتی شهروندان اقدامات مقتضی را انجام دهند تا اینکه با ارائه طرح های مختلف که خود عامل شیوع و انتقال بیشتر ویروس با هجوم و ورود مردم جهت دریافت این نوع خدمات ارائه شده از سوی دولت به شهروندان است شویم . کافی است که دولت با تامین کالاهای اساسی و در اختیار قرار دادن آن درب منزل به شهروندان نسبت به رفع و شکست این بیماری اقدام کند.

استاندار خراسان شمالی گفت: تنها دو شهرستان استان در شرایط نارنجی بوده و شش شهرستان دیگر استان در حالت قرمز کرونایی قرار دارند.که با محدودیت های جدید تلاش داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم تعطیلی مشاغل و معیشت شهروندان ورود مردم به بخش درمان را کمتر کنیم.

محمدعلی شجاعی اظهار داشت: برای کسب موفقیت در مقابل این ویروس همکاری مردم را از یک طرف می طلبد و تلاش بر این داریم تا در ستاد مقابله با کرونا حضور مردم به مراکز درمان کمتر شود و از سوی دیگر موفقیت در این راه رعایت کردن شهروندان است که در این امر مردم و کسبه همکاری خوبی را با مدیریت ستاد مقابله با کرونا داشته اند. 

بیماران کرونایی روی تخت بیمارستان بیمه می شوند

وی ضمن تاکید بر بیمه بیماران گفت: هر بیماری که نیاز به بستری شدن داشته باشد در همان جا و روی تخت بیمارستان تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت و هدف از این کار کاهش فشار و هزینه های سرسام آوری است که بر دوش مردم است.

شجاعی در این ارتباط افزود:کلیه داروهای مصرفی بیماران که در طی درمان مورد استفاده قرار می دهند براساس مصوبات جدید که برای رفع معضلات و مشکلات سد راه بیماران کرونایی می باشد تحت پوشش بیمه خواهد بود.

استاندار خراسان شمالی ضمن اشاره به بیماران ترخیص شده نیز گفت: تمام افرادی که از بیمارستان مرخص شده اند تا ادامه روند مراقبت را در منزل بگذرانند نیز تحت پوشش و حمایت بیمه قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه با شاره به عدم بیمه عده زیادی از شهروندان تا کنون افزود: مصوبات جدید موجب شد تا عده بسیاری که در گذشته تحت پوشش بیمه قرار نداشتند مورد حمایت بیمه قرار گیرند و مشکل شان در این ارتباط مرتفع شود.

وی در ارتباط با شرایط موجود شیوع کرونا در اسفراین گفت: در حال حاضر با مدیریت انجام شده توانستیم این شهرستان را که یکی از وخیم ترین شهرها به لحاظ شیوع کرونا بود با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی و کمک مدیریت استان کنترل نموده و در این حال حاضر دارای وضعیت مطلوب تری قرار دارد.

دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد
دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد

وی افزود: در وضعیت کنونی یکی از معضلاتی که در اسفراین داریم تردد اهالی آن با شهرهای همجوار در استان خراسان رضوی، سمنان و گلستان است که ممکن است به اعمال محدودیت هایی بیشتری در تردد آنان بینجامد.

وی ضمن اشاره به تردد شهروندان بین استان های همجوار گفت: با توجه به اینکه مردم برخی شهرهای استان به طور معمول با استانهای همجوار در رفت و آمدند نمی شود کنترلی بر این رفت و آمد ها که خود عامل انتقال و شیوع ویروس می باشد داشت.

ابتدای آذر ماه همراه با محدودیت های جدید

شجاعی در ادامه با اشاره به نخستین مورد ابتلا به کووید-۱۹ در یازدهم اسفند سال گذشته گفت: در ماه های نخست شیوع و آلودگی شهرهای مختلف کشور و دنیا از این بیماری شناخت کافی وجود نداشت و همه بر این باور بودند که پس از گذشت چند ماه و رعایت پروتکل های بهداشتی شر آن از جوامع بشری کم خواهد شد که متاسفانه اینگونه نشد و با حذف برخی محدودیت ها با توجه به مسائل اقتصادی علیرغم تاکید مستمر بر رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد شیوع و قدرت نمایی و گسترش وسعت این ویروس شدیم .

دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد
دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد

وی در ارتباط با اختیار ستاد مقابله با کرونا در هر استان افزود: بر اساس تصمیمات صورت گرفته توانستیم طی چند ماه اخیر با مدیریت کردن وضعیت استان را نسبت به شیوع این بیماری کنترل کنیم.

این مقام عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در ارتباط با ضرورت کنترل و مدیریت این بیماری، افزود: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری به این جمع بندی رسیدیم که باید دوباره با اعمال محدودیت های بیشتر در جهت کنترل و قطع جریان شیوع این ویروس منحوس قدم برداریم که این تصمیم گرفته شد و در جلسه ویدیوکنفرانسی که در همین ارتباط با ستاد ملی مقابله با کرونا انجام گرفت مقرر گردید مجددا محدودیت های جدیدی از ابتدای آذرماه وضع شود.

محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی در پایان خاطرنشان کرد: قطعا خراسان شمالی نیز نخواهد توانست از این بحث مستثنی شود و محدودیت های جدید شامل استان ما نیز خواهد شد.

لازم به ذکر است که خراسان شمالی از ابتدای مردادماه ۱۳۹۹ در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته است که برای روند قطع شیوع آن نیازمند مشارکت همگانی است که میبایست همه با هم و در کنار یکدیگر با یک بسیج همگانی به مقابله و جنگ با این ویروس دست ساخت بشر که توسط ابرقدرتهای دنیا جهت به زانو در آوردن کشورهای که مقابل شان ایستاده اند بوده است می باشد که خدا رو شکر خودشان نیز گرفتار با این ویروس شدند.

دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد
دولت برای مقابله باکرونادرکنارمردم باشد

نکته قابل تامل بازار کسب کار آنلاین:

به گزارش بازار کسب کار آنلاین: لازم است در کنار مردم مسئولین نیز با در نظر گرفتن مشکلات معیشتی شهروندان اقدامات مقتضی را انجام دهند تا اینکه با ارائه طرح های مختلف که خود عامل شیوع و انتقال بیشتر ویروس با هجوم و ورود مردم جهت دریافت این نوع خدمات ارائه شده از سوی دولت به شهروندان است شویم . کافی است که دولت با تامین کالاهای اساسی و در اختیار قرار دادن آن درب منزل به شهروندان نسبت به رفع و شکست این بیماری اقدام کند.

به طور مثال دولت می تواند با ارائه تسهیلات لازم و بدون بازگشت اقدام به تهیه اقلام مصرفی شهروندان به مدت یکماه درب منزل و پرداخت هزینه های آنها در جهت ریشه کن نمودن این بیماری کمک کند .

و از سوی شبکه های سیما نیز باید دست بکار شده و با پخش برنامه های جذاب و متنوع نسبت به سرگرم نمودن مردم در طی مدت قرنطینه اقدام نماید .

و همچنین با تعطیل کردن سراسری همه دستگاه ها و مراکز حتی مراکز فروش و عرضه کالا اقدام به حذف و نابودی این ویروس در کمتر از یک ماه شد و این لازمه اش تشکیل ستاد ارسال کالاهای اساسی حتی نان به درب منازل توسط افراد آموزش دیده صورت پذیرد .

حال اگر دولت فقط و فقط با صرف هزینه صرفا یک ماه خرج و مخارج شهروندان و تحویل هر نوع کالای اساسی مورد نیاز درب منزل به جای خروج اقدام کند قطع به یقین هزینه های اعمال شده بر دوش اش کمتر از هزینه های درمان خواهد بود و این همانطور که جناب استاندار در ابتدای اظهاراتشان داشتند تنها به رعایت شهروندان منتهی نمی شود و لازمه اش همکاری دو طرف است چرا که شهروندان آمادگی قرنطینه شدن را در صورت مهیا شدن نیازهای اولیه شان دارند و اینکه صدا و سیما باید به جد نسبت به آماده سازی و پخش برنامه های متنوع تلویزیونی در کنار مایحتاج مورد نیاز مردم اقدامات لازم را انجام دهد در این صورت است که قطعا از نگرانی های معاون وزیر کاسته خواهد شد و با کمی سختی می توان روند سفید و یا حتی سبز شدن وضعیت شهرها را در پیش گرفت و این تنها لازمه اش رعایت ، آموزش و مهیا ساختن زیر ساخت های لازم جهت تحمل شرایط یک ماه قرنطینه را دارد.

یادمان نرود افرادی بودن که ۱۲ سال با پذیرش سخت ترین شرایط قرنطینه برای حفظ و بقا این ملت در تاریکترین زندانهای بعث عراق و فقط همدم شدن با یک سوسک را برای در امان ماندن مردم مملکتش از دست دشمنان روزها و شب های بسیاری را تحمل کردند تا گزندی به میهن شان وارد نشود .

و حال قطعا مردم این مملکت رشادت های آنها را فراموش نکرده و حاضرند تا با کمی ایثار و شهامت برای حفظ سلامت خود و خانواده شان یک ماه را در قرنطینه و بازداشت خانگی و نه زندان های بعث در صورت مهیا بودن شرایط زندگی تحمل کنند و این لازمه اش همدلی و تدبیر است که دولت باید در کنار این ایثار مردمی از خود به نمایش بگذارد قطعا خواهیم توانست همچون روزهای ابتدایی شیوع این ویروس آن را شکست داده و از بین ببریم

به گفته بزرگی که تمام سرمایه و زندگی اش را برای سربلندی ایران در این شرایط سخت که می توانست با آن بخش هنگفتی از بهترین زمین های مرفع تهران را خریداری کرده و با آن ره صد شبه همچون سایرین را ثانیه ای طی کند اما این کار را نکرده و سرمایه اش را برای مقابله با جنگ اقتصادی و رفع معضل اشتغال به کار گرفته که حتی چندین سال با تعطیل شدن کارخانه اش صرفاً بخاطر یک اشتباه کوچک مالیاتی مواجه شد اما خم به ابرو نیاورد و دست از کار نکشید و تنها دستاورد این اشتباه بیکاری و خانه نشینی بسیاری از جوانان این مرزوبوم بود گفت: جنگ را به این خاطر پیروز شدیم که فرماندهان جلوتر از خط مقدم بودند و سربازان پشت سر آنها و در خط مقدم آماده نبرد با دشمن بودند و الان هم باید همانگونه باشد.

اگر که می خواهیم جنگ اقتصادی و یا جنگ مقابله با این بیماری را پیروز شویم مسئولین که همان فرماندهان جنگ هستند می بایست بجای نشستن پشت میزهای لاکچری و درب های بسته ، خود وارد میدان نبرد شده و بجای شعارهای زیبا و دلنشین در کنار مردم و پابه پای آنها با هر نوع تهدیدی مقابله کنند حال می خواهد این مقابله یا نبرد علیه تحریم باشد یا ویروس کرونا در این صورت است که خواهیم توانست بر هر نوع تهدیدی پیروز شویم .

این نیست که در هر شرایط سخت صرفا بخواهیم که مردم بیایند و همکاری داشته باشند چرا که تحریم هستیم و لازمه آن حضور دو طرف مسئولین و مردم هر دو به یک اندازه است و اینگونه است که خواهیم توانست همچون هشت سال نبرد با تمام ابرقدرتهای دنیا بر این ویروس جهانی و حتی تحریم های ناجوانمردانه آمریکا که بخش هنگفتی از آن به فرمایش مقام معظم رهبری خودتحریمی است تا تحریم پیروز شویم .

در صورت رعایت و تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان در کنار برنامهی سرگرم کننده و متنوع تلویزیونی و همچنین اینترنت رایگان و پر سرعت برای فقط یکماه می توان به کل شاهد ریشه کن شدن این ویروس با کمترین هزینه ها شد و دیگر شاهد از دست دادن عزیزان خود با ابتلا به این بیماری نشد. و لازمه اش همکاری دولت در جهت تامین مایحتاج اساسی مردم و مردم نیز ماندن در قرنطینه خانگی به مدت یک ماه خواهد بود.

  • نویسنده : حمیدرضا محمدیاری
  • منبع خبر : بازار کسب کار آنلاین