رونمایی‌از سند دهه‌اقدام‌ایمنی راه‌ها
رونمایی‌از سند دهه‌اقدام‌ایمنی راه‌ها
به گزارش بازار کسب و کار به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان، مهندس مهدی میقانی اظهار کرد: عصر روز یک شنبه 30 آذرماه مصادف با 21 نوامبر مراسم یادواره جهانی قربانیان حوادث ترافیکی به همت کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان از رونمایی از سند دهه اقدام ایمنی راه‌ها خبر داد.

رونمایی‌از سند دهه‌اقدام‌ایمنی راه‌ها
رونمایی‌از سند دهه‌اقدام‌ایمنی راه‌ها
رونمایی‌از سند دهه‌اقدام‌ایمنی راه‌ها


به گزارش بازار کسب و کار به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان، مهندس مهدی میقانی اظهار کرد: عصر روز یک شنبه ۳۰ آذرماه مصادف با ۲۱ نوامبر مراسم یادواره جهانی قربانیان حوادث ترافیکی به همت کمیسیون ایمنی راه‌های کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.


وی در ادامه افزود: در این مراسم ضمن گرامیداشت قربانیان حوادث ترافیکی از سند دهه اقدام ایمنی راه‌ها رونمایی شد.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان همچنین تصریح کرد: دهه پیش‌رو در ایران از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۹ دهه اقدام برای ایمنی راه‌ها نام‌گذاری شده که سازمان ملل نیز همین بازه زمانی‌ را به این عنوان نامگذاری کرده است.


مهندس میقانی ادامه داد: با تهیه این سند دهه و برنامه اجرایی ارتقاء ایمنی راه‌ها تلاش می‌شود با هدف‌گذاری مشخصی کشته‌های جاده‌ای را به حداقل ممکن رساند.


وی یکی از مهم ترین اهداف این سند را ارتقاء ایمنی جاده‌ای بیان کرد و در ادامه افزود: مدیریت ایمنی جاده‌ها، تردد در جاده‌های ایمن‌تر، وسایل نقلیه ایمن‌تر، کاربران ایمن‌تر جاده و پاسخ‌دهی پس از تصادف پنج رکن اصلی این سند می‌باشد.


مهندس میقانی در انتها یادآور شد: هرکدام از دستگاه‌ها مانند وزارت راه‌وشهرسازی، وزارت کشور، پلیس راهنمایی و رانندگی، خودروسازان، امدادگران و فوریت‌های پزشکی وظایف مخصوص به خود را در این حوزه دارند اما باید نسبت به آموزش همگانی جهت رعایت مسائل ایمنی وترافیکی اقدام کرد.


لازم به ذکر است فرماندهی محترم پلیس‌راه استان ، مهندس میقانی مدیرکل،واعضای کمیسیون ایمنی راههاو معاونین و کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان به صورت ویدئو کنفرانس در مراسم گرامیداشت قربانیان حودث ترافیکی شرکت کردند.

  • نویسنده : مریم جعفری الوستانی