برگزاری جشن‌شکرگزای برداشت میگو
برگزاری جشن‌شکرگزای برداشت میگو
به گزارش بازار کسب و کار به نقل از روابط عمومي اداره كل شيلات گلستان مهندس سيد جواد قدس علوي تصريح كرد:  در اين مراسم قرار است از توليد كنندگان و مسوولان و كارشناسان دستگاه هاي حمايت كننده از صنعت پرورش ميگو در منطقه، قدرداني به عمل آيد.

مدیر کل شیلات گلستان گفت: امسال جشن شکرگزاری پایان برداشت میگو به خاطر موفقیت تولید محصول پاک در مجتمع گمیشان پس از دوسال از وقوع لکه سفید ، سوم آذر ماه سال جاری با حضور جمعی از مسوولان استانی و ملی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار می شود.

برگزاری جشن‌شکرگزای برداشت میگو


به گزارش بازار کسب و کار به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان مهندس سید جواد قدس علوی تصریح کرد:  در این مراسم قرار است از تولید کنندگان و مسوولان و کارشناسان دستگاه های حمایت کننده از صنعت پرورش میگو در منطقه، قدردانی به عمل آید.


وی با شاره به میزان تولید میگو در استان خاطر نشان کرد: امسال پرورش دهندگان میگو در گمیشان موفق به تولید یک هزار و ۵۶۵ تن محصول از سطح پرورش یکهزار و ۲۰۰ هکتار در ۸۰ مزرعه شدند.


وی افزود: پیش بینی می شود به دلیل پاک بودن مزارع از وجود بیماری لکه سفید، سال ۱۴۰۰ بیش از پنج هزار تن میگو تولید و روانه بازار داخلی و خارجی شود.


مدیر کل شیلات گلستان در پایان یادآور شد:  بین ۸۰ تا ۸۵ درصد از تولید مجتمع میگو گمیشان صادر می شود که این امر نقش بسزایی در ارزآوری و رونق اقتصادی کشور و استان دارد.