سیمرغ کوه های ایران راخواهم گرفت
سیمرغ کوه های ایران راخواهم گرفت
بانوی کوهنورد معلول گلستان گفت که با وجود دشواری در صعود به قله با پای مصنوعی، در حال تمرین و برنامه‌ریزی برای گرفتن جایزه "سیمرغ کوه‌های ایران" هستم.

بانوی کوهنورد معلول گلستان گفت که با وجود دشواری در صعود به قله با پای مصنوعی، در حال تمرین و برنامه‌ریزی برای گرفتن جایزه “سیمرغ کوه‌های ایران” هستم.

سمیرا جرجانی اظهار داشت: فدراسیون کوهنوردی از سال ۱۳۹۵ اجرای طرح نشان سیمرغ کوه‌های ایران را آغاز کرد که در آن هر کوهنوردی که بتواند به بلندترین قله ۳۱ استان کشور صعود کند این جایزه را به دست خواهد آورد.

وی بیان کرد: چند سال قبل بر اثر سانحه رانندگی یکی از پاهایم را از دست دادم اما بروز این مشکل موجب دوری از فعالیت های ورزشی نشد و با وجود دشواری فراوان، از آن زمان تاکنون به چندین قله مرتفع کشور صعود کردم.

این کوهنورد زن افزود: با آغاز کوهنوردی حرفه ای از سال ۸۸ تاکنون با پای مصنوعی موفق به فتح دماوند، شاهوار سمنان ، سماموس مازندران و پیرگردکوه گرگان شده و در حال حاضر هم برای صعود به قله ۳ هزار و ۹۶۲ متری توچال تمرین می کنم.

سیمرغ کوه های ایران راخواهم گرفت
سیمرغ کوه های ایران راخواهم گرفت

جرجانی ادامه داد: کسب جایزه سیمرغ کوه های ایران نیازمند پیمودن مسیر طولانی و سخت فتح قله های بلند است اما تلاش می کنم به عنوان اولین بانوی کوهنورد ایران با پای مصنوعی این افتخار را به دست آورم.

وی به مشکلات کوهنوردی حرفه ای برای افراد معلول اشاره کرد و گفت: صعود به ارتفاعات چند هزار متری با یک پا، کار بسیار سختی است اما برای نشان دادن اراده زیاد ورزشکاران معلول سختی این صعودها را به جان خریده و تا رسیدن به افتخارات بیشتر داخلی و خارجی این ورزش را ادامه خواهم داد.

وی افزود: با وجود کسب موفقیت های گذشته و داشتن هدف بزرگ کسب جایزه سیمرغ کوه های ایران به عنوان اولین زن کوهنورد معلول ایران، مسوولان ورزش گلستان تاکنون توجهی به این افتخارات نداشته و حتی از نصب بنر تبریک و تماس تلفنی برای دلگرمی به من دریغ کردند.

این کوهنورد معلول گلستان ادامه داد: حمایت مسوولان از ورزشکاران معلول و بازتاب تلاش آنان در جامعه، علاوه بر ایجاد انگیزه در دیگر افراد دارای نقص عضو برای حضور در ورزش موجب بهبود روحیه ورزشکاران حرفه‌ای معلول در راه رسیدن به افتخارات بیشتر خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا