تفکربسیجی از برکات‌دفاع‌مقدس است
تفکربسیجی از برکات‌دفاع‌مقدس است
به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ بهمن کارگر روز شنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: تمام فعالیتهای صورت گرفته تاکنون حول محور جبهه بوده و به نقش مردم و مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دفاع مقدس پرداخته نشده و این ضرورت وجود دارد که این مسائل مورد توجه قرار گیرد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: تمام اقداماتی که در حوزه معرفی و تبیین دفاع مقدس صورت گرفته مربوط به جنگ و خط مقدم است لذا دفاع مقدس را آن‌گونه که باید و شاید نتوانسته‌ایم در همه ابعاد معرفی کنیم.

تفکربسیجی از برکات‌دفاع‌مقدس است

به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا، سردار سرتیپ بهمن کارگر روز شنبه در دیدار با استاندار خراسان رضوی افزود: تمام فعالیتهای صورت گرفته تاکنون حول محور جبهه بوده و به نقش مردم و مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دفاع مقدس پرداخته نشده و این ضرورت وجود دارد که این مسائل مورد توجه قرار گیرد.

وی اقتدار نظام جمهوری اسلامی را مرهون دفاع مقدس دانست و ادامه داد: تفکر بسیجی که از برکات دفاع مقدس است در بخش‌های مختلف سرلوحه فعالیت‌های حوزه مدیریتی کشور شده و باعث شد مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی با بهره‌گیری از این تفکر در مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی گام بردارند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به احداث مراکز فرهنگی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در استان‌ها به ‌عنوان یک اولویت مورد توجه این بنیاد است.

وی افزود: دولت دوازدهم حمایت و پشتیبانی خوبی از احداث مراکز فرهنگی دفاع مقدس در استان‌ها داشته است و در این دولت تاکنون ۱۹ مرکز فرهنگی به بهره‌برداری رسیده و مقرر شده وضعیت موزه‌ها تا پایان دولت دوازدهم تعیین تکلیف شود.  

سردار کارگر ادامه داد: دفاع مقدس محدود به جناح خاصی نبود و همه در خلق این حماسه عظیم نقش داشتند، برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز علاوه بر نقش‌آفرینی اقشار مختلف مردم همه جناح‌ها باید خود را مسوول بدانند.

وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس به استاندار گفت: درخواست دارم تا پایان دولت دوازدهم به هر میزان که توان دارید در خصوص تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مساعدت لازم داشته باشید.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همچنین با تأکید بر نقش مؤثر یگان‌های رزمی خراسان رضوی در دوران دفاع مقدس، خواستار حمایت از تکمیل و احداث یادمان‌های شهدای گمنام در این استان شد و افزود: اگر در خراسان رضوی موزه دفاع مقدس در تراز انقلاب اسلامی احداث شود این مرکز با میزبانی از زائران حضرت امام رضا (ع) بسیار اثرگذار خواهد بود.

مشارکت بخش خصوصی در تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: پیرو نشستی که با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در خصوص احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس داشتیم، سیاست‌هایی مشخص‌ شده و تکالیفی ابلاغ ‌شده که باید برای دستیابی به نتیجه پیگیری کنیم.

محمد صادق معتمدیان با اعلام آمادگی برای همکاری در احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان افزود: برای تکمیل این مرکز فرهنگی باید از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده شود.

وی ادامه داد: برای تکمیل و ساخت یادمان‌های شهدای گمنام نیز باید با بهره‌گیری از اعتبارات ملی و استانی اعتبار موردنیاز تأمین شود تا تکمیل یادمان‌های شهدای گمنام در استان تا سال ۱۴۰۰ به پایان برسد.