به واحدهای راکدکشور۵۲هزارمیلیاردتومان پرداخت می‌شود
به واحدهای راکدکشور۵۲هزارمیلیاردتومان پرداخت می‌شود
به گزارش بازار کسب کار آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی عصر پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان افزود: این مصوبه به استان‌ها ابلاغ شد و واحدهای غیرفعال کشور استان کرمان می‌توانند از این ظرفیت مناسب بهره‌مند شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)گفت: طبق مصوبه دولت با حضور معاون اول رییس جمهوری ۵۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی غیرفعال و راکد پرداخت می‌شود که این رقم قابل ملاحظه در شرایط اقتصادی فعلی به تحقق جهش تولید کمک می‌کند.

به واحدهای راکدکشور۵۲هزارمیلیاردتومان پرداخت می‌شود

به گزارش بازار کسب کار آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی عصر پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان افزود: این مصوبه به استان‌ها ابلاغ شد و واحدهای غیرفعال کشور   استان کرمان می‌توانند از این ظرفیت مناسب بهره‌مند شوند. 

وی با اشاره به فعال شدن کارخانه روغن نباتی گلناز گفت: رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به صورت جدی پیگیر آن بودند که در چند مرحله مشکل تامین مواد اولیه روغن نباتی کرمان رفع شد.

رییس ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌های روغن نباتی استان کرمان با مصوبه کارگروه استانی تسهیل و پیگیری وزارت صمت تا پایان امسال تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه مشکل تعهدات ارزی واحدهای تولیدی در بخش مابه تفاوت از محل بانک مرکزی پیگیری می‌شود عنوان کرد: تامین ارز واردات در مقابل صادرات در سایت جامع تجارت آزاد است و در رابطه به کالاهای غیر ۴۲۰۰ تومانی هر فردی که تهاتر ارزی زا دارد، منع و محدودیتی ندارد.

رزم‌حسینی در رابطه به درخواست تامین ۲۰ هزار حلقه لاستیک برای نقل و انتقال سوخت گفت: تامین لاستیک به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده و بخشی از کارها را برون سپاری کردیم و دریافت سهمیه در سامانه وزارت راه توزیع می‌شود.

استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهش کردیم پس از مراسمات سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با اینکه این سفر، رسمی نبوده در نشست ستاد تسهیل و شورای معادن حضور یابند که ایشان با بزرگواری موافقت کردند.

علی زینی‌وند افزود: همچنین درخواست کردیم که فردا (جمعه) هم بمانند که مسائل و چالش‌های ۲ شهرستان استان کرمان را از نزدیک بررسی کنند و در سفرهای رسمی نیز سایر مناطق این استان را پوشش دهیم.

وی ادامه داد: جلسات ستاد تسهیل و شورای معادن به صورت مرتب بیش از سه نشست طی ۲ ماه گذشته را با حضور نمایندگان ناظر تشکیل دادیم و مصوبات خوبی نیز داشتیم.

استاندار کرمان با بیان اینکه واحد ابتکار پارسیان با تایید سازمان صمت مجوز خوراک آزمایشی دریافت کند که به بورس راه یابد گفت: وزیر صمت به علت ریاست ستاد تسهیل کشور می‌تواند مصوبات حوزه‌های دیگر را در چارچوب قانون به دیگر وزارت‌خانه‌ها تکلیف کند.