×
×

کشاورزان کلزاکار خواستار دریافت خرید تضمینی هستند

 • کد نوشته: 3627
 • ۱۳۹۹-۰۳-۱۶
 • ۰
 • برداشت کلزا از دهه سوم اردیبهشت در گلستان آغاز شده اما با وجود گذشت ۲۰ روز از زمان تحویل این محصول به مراکز خرید تضمینی، هنوز بهای آن به کشاورزان پرداخت نشده که همین عامل مشکلاتی را برای کلزاکاران ایجاد کرده است.
  کشاورزان کلزاکار خواستار دریافت خرید تضمینی هستند
 • تبلیغ هدفمند

  برداشت کلزا از سومین هفته اردیبهشت در گلستان آغاز شده اما با توجه به گذشت ۲۰ روز از زمان تحویل این محصول به واحدهای خرید تضمینی، هنوز بهای آن به کشاورزان تسویه نشده که این عامل مشکلاتی را برای کلزاکاران بوجود آورده است.

  یکی از کشاورزان مینودشت گفت: پرداخت نشدن به موقع بهای کلزا باعث شده تا کلزاکاران برای تامین مالی، هزینه برداشت، حمل و حتی برنامه ریزی برای کشت دوم دچار مشکل شوند.

  مجتبی منصوری افزود: مسوولان استان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که دغدغه کلزاکاران منطقه هنگام دریافت بهای محصول تحویل شده به مراکز خرید تضمینی، به کمترین حد برسد.

  وی خواستار پیگیری مسوولان مرتبط استان برای تسریع در واریز بهای کلزای تحویل شده به حساب کشاورزان شد.

  یکی از کشاورزان گرگان نیز گفت: درآمد اصلی ساکنان استان برپایه کشاورزی است و در این شرایط دولت باید منابع مالی پرداخت به موقع بهای محصول خرید تضمینی را در فصل برداشت تامین کند.

  کشاورزان کلزاکار خواستار دریافت خرید تضمینی هستند
  کشاورزان کلزاکار خواستار دریافت خرید تضمینی هستند

  رضاحسینی افزود: تاخیر در پرداخت بهای محصول خرید تضمینی کلزا در استان ، مشکلات کشاورزان در تامین سرمایه مالی را چند برابر می کند.

  به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان تاکنون کلزاکاران این استان افزون بر ۶۲ هزار تن کلزا به ارزش ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به مراکز خرید تضمینی تحویل دادند.

  مختار مهاجر افزود: امسال ۴۵ مرکز کار خرید تضمینی کلزا را در استان انجام می دهد.

  ادامه خرید تضمینی کلزا تا اوایل دهه سوم خرداد

  سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی گلستان نیز با اشاره به مشکلات پرداخت وجه کلزای کشاورزان استان گفت: وقفه بوجود آمده در پرداخت بهای کلزا ناشی از رشد سریع تحویل محصول در استان و نیز همزمان شدن برداشت آن با گندم است.

  منصور صیادی اظهار داشت: این اداره کل ابتدای خرید محصول ، ۱۲ میلیارد ریال بابت تحویل کلزا به حساب بانکی کشاورزان پرداخت کرده و این روند ادامه خواهد داشت.

  صیادی پیش بینی کرد که امسال کلزاکاران گلستان ۷۵ هزار تن محصول تحویل شرکت غله دهند.

  وی اضافه کرد: قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال برای هر کیلوگرم اعلام شده و این قیمت براساس پایه خرید با لحاظ ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت است.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *