×
×

تولید داروی بدون عوارض دیابت نوع۲

 • کد نوشته: 4325
 • ۱۳۹۹-۰۴-۰۵
 • ۰
 • محققان دانشگاه سیراکیوس در آمریکا دارویی جدید ساختند که قادر است دیابت نوع ۲ را بدون عوارض جانبی متداول داروهای فعلی، از جمله حالت تهوع،‌ استفراغ و کاهش وزن ناخواسته، درمان کند.
  تولید داروی بدون عوارض دیابت نوع۲
 • تبلیغ هدفمند

  محققان دانشگاه سیراکیوس در آمریکا دارویی جدید ساختند که قادر است دیابت نوع ۲ را بدون عوارض جانبی متداول داروهای فعلی، از جمله حالت تهوع،‌ استفراغ و کاهش وزن ناخواسته، درمان کند.

  به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری مدیکال ساینس، محققان در این مطالعه، یک تکنیک جدید را برای ترکیب دو مولکول exendin-۴  یا (Ex۴) و  dicyanocobinamide یا (Cbi) و تولید مولکول جدیدی موسوم به Cbi-Ex۴ توسعه دادند. این مولکول در آزمایشات جانوری موجب بهبود میزان قند خون شده و عوارض جانبی آن در مقایسه با داروهای فعلی، بسیار کمتر است.

  به گفته محققان این داروی جدید برای بیماران دیابتی مبتلا به فیبروز سیستیک، COPD، سارکوپنی، سرطان یا HIV که در آن‌ها کاهش وزن نشانه خوبی نیست،‌ گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.

  دیابت به علت ناتوانی بدن در تولید یا مصرف انسولین به وجود می‌آید. انسولین ماده‌ای است که توسط لوزالمعده تولید می‌شود و نقش آن استفاده از قند به عنوان عظیم‌ترین منبع انرژی بدن است.

  قند خون بالا به مرور زمان بر تمام ارگان‌های بدن تاثیر می‌گذارد و منجر به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، نارسایی کلیه، نابینایی، ناتوانی جنسی و عفونت‌های منتهی به نقص عضو می‌شود.

  آخرین آمار منتشرشده سازمان جهانی بهداشت در مورد دیابت

  – تعداد افراد مبتلا به دیابت از ۱۰۸ میلیون در سال ۱۹۸۰، به بیش از ۴۲۵ میلیون نفر رسیده است.

  – شیوع جهانی دیابت در افراد بالای ۱۸ سال، از ۴.۷ درصد در سال ۱۹۸۰، به ۸.۵ درصد در سال ۲۰۱۴ میلادی رسیده است.

  – سرعت شیوع دیابت در کشورهای فقیر و کم درآمد بیشتر است.

  – دیابت عامل اصلی نابینایی، نارسایی کلیه، حمله قلبی، سکته مغزی و قطع اعضای تحتانی است.

  – در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱.۶ میلیون مرگ، مستقیما به دیابت مربوط و ۲.۲ میلیون مرگ دیگر به گلوکز بالای خون منتسب بود. حدود نیمی از آمار مرگ و میر ناشی از گلوکز بالای خون، در افراد کمتر از ۷۰ سال گزارش شده است.

  – بر اساس آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۶ میلادی، دیابت هفتمین عامل مرگ و میر گزارش شده است.

  – رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی، حفظ وزن بدن و اجتناب از مصرف دخانیات مهمترین عوامل در پیشگیری از دیابت نوع ۲ هستند.

  – بیش از ۴۲۵ میلیون نفر در سراسر جهان به دیابت مبتلا هستند؛ اکثر این آمار به دیابت نوع ۲ اختصاص دارد که به ‌راحتی با فعالیت بدنی منظم و رژیم غذایی سالم قابل کنترل است.

  – از هر دو بیمار مبتلا به دیابت، یک مورد هنوز تشخیص داده نشده است که به سادگی با تشخیص اولیه و رعایت موارد ساده مربوط به سبک زندگی قابل کنترل است.

  – از هر چهار خانواده، کمتر از یک مورد به برنامه‌های آموزشی کاربردی در زمینه دیابت دسترسی دارند. در حالی که آموزش‌های اولیه نقش مهمی در کنترل بیماری، بهبود نتایج و کاهش هزینه‌ها دارد.

  گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Cell Reports منتشر شده است.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *