×
×

افزایش ظرفیت پناهگاه سگ های بلاصاحب شهر گرگان

 • کد نوشته: 44485
 • ۱۴۰۲-۰۶-۲۷
 • ۰
 • معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از توسعه و افزایش ظرفیت پناهگاه سگ های بلاصاحب شهر گرگان خبر داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری گرگان، احمد سالاری با اعلام خبر اظهار داشت: یکی از چالش‌هایی که در سال‌های اخیر مدیریت شهری را درگیر خود نموده بحث جمع آوری سگهای بلاصاحب است که طبق […]

 • تبلیغ هدفمند

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان از توسعه و افزایش ظرفیت پناهگاه سگ های بلاصاحب شهر گرگان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری گرگان، احمد سالاری با اعلام خبر اظهار داشت: یکی از چالش‌هایی که در سال‌های اخیر مدیریت شهری را درگیر خود نموده بحث جمع آوری سگهای بلاصاحب است که طبق نظرسنجی ها، تماس ها و بررسی های صورت گرفته به یکی از خواسته های مهم شهروندان تبدیل شده است.

  وی ادامه داد: شهرداری گرگان در راستای تحقق درخواست های به حق شهروند و با هدف جلوگیری از انتقال بیماری‌ های مشترک بین حیوان و انسان از اواخر  سال ۱۴۰۰ طرح ساخت و توسعه پناهگاه سگ‌ها در دستور کاری قرار داده است.

  سالاری همچنین گفت: پناهگاه سگ های بلاصاحب در تیر ماه ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسید اما متأسفانه نزدیکی به روستاها و قرار گرفتن کانون تولید و زیستگاه سگ در حاشیه شهرها، افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب دشواری‌های زیادی را برای مدیریت شهری به وجود آورده است.

  سالاری همچنین گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت پناهگاه طرح توسعه و افزایش ظرفیت در سال ۱۴۰۲ در دستور کاری قرار گرفت که در این راستا نزدیک به ۱۰۰ قلاده به ظرفیت نگهداری این مرکز اضافه شد.

  به گفته وی، معاونت محیط زیست و خدمات شهری با پیگیری های لازم  کار توسعه و افزایش ظرفیت را به صورت امانی و با استفاده از ظرفیت موجود توسط نیروی انسانی و امکانات شهرداری انجام داده است.

  معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان یادآور شد: با جمع آوری و ساماندهی سگهای بلاصاحب تلاش داریم از حوادثی که هرچند وقت یکبار در سطح کشور به وجود می آید جلوگیری نماییم و سطح امنیت روانی و بهداشت عمومی را افزایش دهیم و نیز ضمن جلوگیری از انتقال بیماری از سگها به انسان به سالم سازی محیط نیز کمک نماییم.
   


  منبع محتوا
  |

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *