×
×

مدیرکل بنادرودریانوردی هرمزگان:
تخلیه یک میلیون تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی

 • کد نوشته: 5031
 • ۱۳۹۹-۰۴-۱۷
 • ۰
 • مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تخلیه یک میلیون تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی. یک میلیون تن انواع کالای اساسی از ابتدای سالجاری تا نیمه تیرماه امسال، در بندرشهید رجایی تخلیه و پس از فرایندهای قانونی روانه بازارهای داخلی شده است.
  تخلیه یک میلیون تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی
 • تبلیغ هدفمند

  مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تخلیه یک میلیون تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی. یک میلیون تن انواع کالای اساسی از ابتدای سالجاری تا نیمه تیرماه امسال، در بندرشهید رجایی تخلیه و پس از فرایندهای قانونی روانه بازارهای داخلی شده است.

  الله مراد عفیفی پور روز سه شنبه در تشریح این خبر به رسانه‌ها گفت: این کالاها شامل روغن، گندم، شکر، کودشیمیایی  و خمیر کاغذ بوده که از ۲۰ فروند کشتی به صورت فله تخلیه شده است.

  وی بیان داشت: تخلیه این میزان کالای اساسی در بندرشهید رجایی در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است.

  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارداشت: همچنین کشتی‌های دیگری نیز در مسیر بندرشهید رجایی هستند که به محض ورود به لنگرگاه بندرعباس و انجام اقدام‌های بهداشتی، کنترلی و فرایندهای اداری، بلافاصله وارد بندر شده و در اسکله‌های اختصاص یافته پهلودهی می‌شوند.

  تخلیه یک میلیون تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی
  تخلیه یک میلیون تن کالای اساسی در بندرشهید رجایی

  عفیفی پور بیان داشت: علاوه برکالاهای اساسی که به شکل فله تخلیه آن‌ها صورت گرفته، کالاهای دیگری نیز در قالب کشتی‌های کانتینری وارد بندرشهید رجایی شده‌اند.

  وی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از پنج هزار و ۶۰۰ تی.ای.یو انواع کالاهای اساسی به صورت کانتینری وارد بندر شهید رجایی شده و پس از تخلیه و انجام فرایندهای اداری روانه بازار مصرف شده است.

  این مسوول بندری اظهارداشت: آنچه موجب تسهیل در فرآیند تخلیه کالاهای اساسی و افزایش در این حوزه شده، ابتکار عمل مبنی بر تشکیل کارگروهی تحت عنوان کارگروه تسهیل فرآیند ورود و خروج کالای اساسی با عضویت تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط با مدیریت اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بوده است .

  عفیفی پور؛ تشکیل این کارگروه را به شکل هفتگی و مداوم، با هدف بررسی مشکلات و چالش‌های مطروح شده از سوی دستگاه‌ها و اتخاذ تصمیم به منظور رفع موانع را گامی مهم و اقدامی هدفمند در جهت مرتفع کردن تنگناها و مشکلات احتمالی در یک اجماع همسو و هماهنگ برشمرد.

  بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون تن کالاست که به تنهایی بیش از ۵۸ درصد عملیات غیرنفتی، ۴۳ درصد عملیات نفتی و ۸۵ درصد از عملیات کانتینری بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *