×
×

سهام عدالت در هفته گذشته۱۳درصد رشد داشته است

 • کد نوشته: 5516
 • ۱۳۹۹-۰۴-۲۸
 • ۰
 • ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی در پایان معاملات بورس در روز چهارشنبه (۲۵ تیر ماه) به بیش از ۱۹ میلیون و ۲۴۶ هزار تومان رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته سوم تیر ماه به بازدهی حدود ۱۳ درصدی دست پیدا کرد.
  سهام عدالت در هفته گذشته۱۳درصد رشد داشته است
 • تبلیغ هدفمند

   ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی در پایان معاملات بورس در روز چهارشنبه (۲۵ تیر ماه) به بیش از ۱۹ میلیون و ۲۴۶ هزار تومان رسید که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته سوم تیر ماه به بازدهی حدود ۱۳ درصدی دست پیدا کرد.

  آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که در نهایت در ۹ اردبیهشت‌ماه اجرایی شد و از روز ۱۰ اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا در صورتی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می‌خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را بصورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خود بگیرند، با ورود به سامانه www.samanese.ir نسبت به این امر اقدام کنند اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا ۱۵ خرداد ماه و در نهایت تا ۲۹ خردادماه تمدید شد.

  ساز و کار مربوط به نحوه معاملات سهام عدالت به دستور رهبر معظم انقلاب در اختیار شورای عالی بورس قرار گرفت که جلسه‌ای در شورای عالی بورس در زمینه تصمیم‌گیری برای معاملات سهام عدالت به صورت اضطراری برگزار و تصمیمات لازم در این زمینه گرفته شد.

  تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، منجر به فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت شد و به دنبال این تصمیم اعلام کردند افرادی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند از تاریخ ۶ خرداد می‌توانند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

  پرتفوی سهام عدالت با دارایی ۵۰۰ هزار تومان در تاریخ ۶ خرداد که نخستین روز از فروش این سهام بود، ارزشی بالغ بر هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داشت که از همان روز مسوولان حاضر در وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید بسیاری برای نگهداری سهام داشتند و معتقد بودند که سهام موجود در پرتفوی سهام عدالت از جمله سهم‌های با ارزش بازار بورس است که هر روز می‌توانند به رشدی بیش از روز گذشته دست پیدا کنند.

  ارزش پرتفوی سهام عدالت به مرور و تناسب با افزایش معاملات بازار بورس  با روند افزایشی همراه شد و در تاریخ ۱۷ خرداد ماه در مقایسه با ۶ خرداد حدود دو میلیون تومان افزایش پیدا کرد و به رقمی بیش از ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

  سهام عدالت از (۱۸ خرداد ماه) تا (۲۰ خرداد ماه) بعد از ۱۴ روز رشد خیره‌کننده در مسیر ثبات قیمتی قرار گرفت و در محدوده‌های ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شد و در نهایت بعد از دو روز ثبات قیمتی از (۲۱ خرداد) تا (هفتم تیر ماه) دوباره وارد فاز صعودی پرشتاب شد و به نرخ ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان صعود کرد.

  ارزش سهام عدالت بعد از حدود دو هفته افزایش قیمتی که تجربه کرد، در روزهای هشتم و دهم تیر ماه در مسیر نزولی قرار گرفت و تا قیمت ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

  ارزش این سهام از روز دهم تیر ماه در چند روز متوالی به دلیل رشد غافلگیرکننده بازار سرمایه در مسیر صعودی پرشتابی قرار گرفت به طوری که ارزش آن در روز ۱۷ تیر ماه از مرز ۱۶ میلیون تومان عبور کرد و در تاریخ ۱۸ تیر ماه به بیش از ۱۶ میلیون و ۶۰۳ هزار تومان رسید.

  سهام عدالت در روز شنبه (۲۱ تیر ماه) در ادامه روند صعودی هفته سوم تیر ماه به قیمت ۱۶ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان رسید و همچنین سهام عدالت در روز یکشنبه (۲۲ تیر ماه) به دنبال رکوردشکنی جدید در بازار سهام و ورود شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد به ارزشی بیش از ۱۷ میلیون تومان و ۷۹۳ هزار تومان دست پیدا کرد.

  ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی در پایان معاملات روز دوشنبه (۲۳ تیرماه) بازار سهام به عدد جدیدی ورود کرد و به رقم ۱۷میلیون و ۸۰۹ هزار تومان رسید و همچنین در پایان معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه (۲۴ تیرماه) ارزش پورتفوی سهام عدالت به قیمت بیش از ۱۸ میلیون و ۸۰۵ هزار تومان رسید.

  ارزش سبد سهام عدالت در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۵ تیر ماه) بازار سهام و برخلاف شاخص بورس که روند منفی در پیش گرفته بود با رشد همراه شد و به ۱۹ میلیون و ۲۴۶ هزار تومان رسید.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *