×
×

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:
حضور سه هزار مداح شناسنامه دار در مراسم های ایام محرم گلستان

 • کد نوشته: 1370
 • ۱۳۹۸-۰۶-۱۲
 • ۰
 • مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: امسال بیش از سه هزار مداح شناسانامه دار برنامه های مذهبی استان را همراهی خواهند کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در جمع خبرنگاران استان محرم را فرصتی برای تجدید عهد بستن با ابا عبدالله الحسین (ع) دانست و اظهار […]

  حضور سه هزار مداح شناسنامه دار در مراسم های ایام محرم گلستان
 • تبلیغ هدفمند

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: امسال بیش از سه هزار مداح شناسانامه دار برنامه های مذهبی استان را همراهی خواهند کرد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در جمع خبرنگاران استان محرم را فرصتی برای تجدید عهد بستن با ابا عبدالله الحسین (ع) دانست و اظهار کرد: ماه محرم و صفر فرصت استثنایی برای تزریق معنویت و تجدید عهد با آرمان‌های ابا عبدالله الحسین (ع) است.
  وی افزود: استان گلستان با ترکیب جمعیتی که دارد همه مردم استان به محرم و عاشورا اعتقاد دارند و محرم را برای خود می دانند.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: در ایام محرم امسال بیش از هزار و ۲۰۰ مبلغ در مساجد، هیئت ها و اماکن مذهبی شهرها و روستاها مشغول امر تبلیغ خواهند بود.
  وی یادآور شد: در ایام محرم امسال حدود هزار و ۸۰۰ هیئت مذهبی با تمام توان وارد خواهند شد تا برای ایام سوگواری سید الشهدا سرمایه گذاری کنند.
  ولی نژاد با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری از نخستین روز ایام محرم آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، اظهار کرد: مرحله اول برنامه تا دوازدهمین روز محرم ادامه دارد.
  وی خاطرنشان کرد: امسال بیش از سه هزار مداح شناسانامه دار برنامه های مذهبی استان را همراهی خواهند کرد.
  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به اینکه اطعام دهی در ایام محرم همچون سال های گذشته انجام خواهد شد، گفت: هماهنگی های لازم جهت تامین بن برای هیئت های مذهبی استان انجام شده است.

  وی یاد آورشد: طی توافقی که با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان صورت گرفته هیئت های مذهبی که دارای کد شناسایی هستند و در طول سال برنامه های مختلفی را برگزار می کنند مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از فروشگاه های که توسط اداره کل اوقاف معرفی می شد کالا مورد نیاز خود را خریداری کنند.

  ولی نژاد اظهار کرد: برخی از هیئت های مذهبی استان از شب پنجم محرم مراسم دسته روی را آغاز خواهند کرد که به همه آن ها تاکید شد در هنگام برگزاری مراسم به موضوعاتی چون ترافیک و پرهیز از خرافه توجه کنند.
  وی با اشاره به اینکه مراسم عزاداری سیدالشهدا باید در زمان مناسبی برگزار شود، افزود: این تذکر به همه هیئت های مذهبی داده شد نباید در برگزاری مراسم عزاداری مزاحمتی ایجاد کنند و اگر زمان نامناسب بود حتما بلندگوهای بیرون خاموش باشد.

  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: برای برگزاری مراسم سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) تا کنون هماهنگی های خوبی از سوی ستاد شئون گلستان با سایر دستگاه ها و هیئت های مذهبی استان صورت گرفت است.

  وی افزود: در زمان برگزاری مراسم سوگواری همه ما باید نکاتی چون ترافیک، خاموش بودن بلندگو های بیرون از مراسم در دیروقت، برپایی نماز جماعت، توجه به بحث بهداشت اطعام و اسراف نکردن آن، هماهنگی با مراکز امنیتی و انتظامی را توجه کنیم.
  ولی نژاد اظهار کرد: در طول برگزاری مراسم های سوگواری اگرمردم متوجه هرگونه رفتار مشکوک شدند سریعا اطلاع رسانی کنند.
  وی با بیان اینکه محبت به امام حسین (ع) تنها اختصاص به شیعه ندارد، خاطرنشان کرد: مردم اهل سنت ارادت ویژه ای نسبت به اهل بیت (ع) دارند. در مناطق سیل زده در هرکجایی که نیاز به مراسم بود برنامه ریزی های لازم انجام شد.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *