اقدام به احداث ۱۰۵ کیلومتر بزرگراه ایلام
اقدام به احداث ۱۰۵ کیلومتر بزرگراه ایلام
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۱۰۵ کیلومتر بزرگراه در نقاط مختلف استان در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار ۵۰ کیلومتر از این میزان نیمه اول سال آینده تکمیل و زیر بار ترافیک می رود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۱۰۵ کیلومتر بزرگراه در نقاط مختلف استان در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار ۵۰ کیلومتر از این میزان نیمه اول سال آینده تکمیل و زیر بار ترافیک می رود.

علی اصغر کاظمی با اشاره به اقدام های دولت تدبیر و امید در حوزه راه های این استان اظهار داشت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۱۲۵ کیلومتر به طول بزرگراه های استان اضافه شده است.

وی افزود: تا پیش از دولت یازدهم تنها ۲۰ کیلومتر از راه های استان بزرگراه بود که این میزان هم اکنون به ۱۴۵ کیلومتر افزایش یافته و نشان از توجه دولت به زیرساخت های ارتباطی این استان است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: تنها در سال گذشته ۵۳ کیلومتر از راه های این استان با اعتبار هزینه شده ۲ هزار میلیارد ریال چهار خطه شده و زیر بار ترافیک رفت‌ه است.

کاظمی تاکید کرد: هم اکنون احداث ۱۰۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی در دست اقدام است که با توجه به میزان اعتبارات، اولویت بندی پروژه ها به نسبت میزان تردد کالا و مسافر، میزان تاثیر در شبکه ترافیکی کشوری، رفع نقاط پرحادثه، ترانزیت کالا و مسافر و بخصوص ترافیک ویژه ایام ماه های محرم و صفر صورت گرفته است.

وی گفت: طبق اولویت بندی صورت گرفته برنامه توسعه راه های استان به بزرگراه در محورهای ایلام – مهران ، حمیل – ایلام، اندیمشک – دهلران – مهران ، ایلام – ایوان و ایلام – دره شهر – پلدختر در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به چهارخطه کردن محور ایلام – مهران گفت: از مجموع ۱۲۰ کیلومتر مسیر جاده ایلام – مهران (از میدان ارغوان تا پایانه مرزی) تاکنون ۹۰ کیلومتر از این محور تکمیل و زیر بار ترافیک رفته است.

وی مدت زمان اجرایی کردن این میزان از چهارخطه کردن جاده ایلام – مهران را در مدت چهار سال اعلام کرد و یادآور شد: با احداث ۲ تونل در محدوده تونل کربلا، گره‌های ترافیکی این نقطه برطرف خواهد شد و تنها در محدوده پل کنجانچم بخشی از پروژه به دلیل کوهستانی بودن باقی می ماند که تکمیل آن نیز در دستور کار است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام در خصوص حفاری تونل کبیرکوه نیز گفت: طول این تونل اصلی بین شهرستان های دره شهر و آبدانان در استان ایلام چهار هزار و ۷۵۰ متر است که عملیات حفاری آن به طور کامل انجام شده است و در حال حاضر عملیات کف برداری، روشنایی و سیستم تهویه آن باقی مانده است.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۴۵ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

  • منبع خبر : ایرنا