×
×

مدیر امور توزیع نیروی برق گنبدکاووس
انجام اصلاح شبکه توزیع برق گنبدبا۵۰۰میلیاردریال اعتبار

 • کد نوشته: 19583
 • ۱۳۹۹-۱۰-۱۷
 • ۰
 • به گزارش بازار کسب کار آنلاین محمدعلی عربگلو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۹۰ کیلومتر از شبکه توزیع برق گنبدکاووس با جایگزین کردن کابل‌های خودنگهدار به جای سیم، اصلاح شده است.
  انجام اصلاح شبکه توزیع برق گنبدبا۵۰۰میلیاردریال اعتبار
 • تبلیغ هدفمند

  مدیر امور توزیع نیروی برق گنبدکاووس گفت که اصلاح و بهسازی ۲۳۰ کیلومتر از مجموع هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق شبکه فشار ضعیف این شهرستان با ۵۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

  انجام اصلاح شبکه توزیع برق گنبدبا۵۰۰میلیاردریال اعتبار

  انجام اصلاح شبکه توزیع برق گنبدبا۵۰۰میلیاردریال اعتبار
  انجام اصلاح شبکه توزیع برق گنبدبا۵۰۰میلیاردریال اعتبار

  به گزارش بازار کسب کار آنلاین محمدعلی عربگلو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۹۰ کیلومتر از شبکه توزیع برق گنبدکاووس با جایگزین کردن کابل‌های خودنگهدار به جای سیم، اصلاح شده است.

  وی افزود: با اجرای طرح اصلاح شبکه توزیع، اتلاف انرژی برق حدود ۵۰ درصد در شبکه فشار ضعیف کاهش می‌یابد و در نتیجه از ورود میلیون‌ها تن آلاینده ناشی از مصرف سوخت‌های جایگزین (گازوئیل و مازوت) به فضای کشور جلوگیری می‌شود.

  طبق نظر کارشناسان حوزه انرژی، میانگین تلفات در شبکه توزیع برق کشورهای پیشرفته پنج درصد و این رقم در ایران ۱۰ درصد است.

  عربگلو، افزایش ایمنی کارکنان هنگام فعالیت، حذف شاخه‌زنی درختان به دلیل تعداد زیاد سیم‌ها، زیباسازی مبلمان شهری و کاهش سرقت برق را از دیگر مزایای اصلاح شبکه توزیع برق برشمرد.

  مدیر امور توزیع نیروی برق گنبدکاووس ادامه داد که هم اکنون این اداره، برق مصرفی ۲ شهر و ۲۱۳ روستا و نقطه جمعیتی این شهرستان را با مجموع ۱۳۷ هزار مشترک تامین می‌کند.

  عربگلو، مصرف روزانه مشترکان برق گنبدکاووس در ایام مختلف سال به‌جز فصل تابستان را ۸۰ مگاوات اعلام کرد و افزود: به دلیل افت فشار گاز مصرفی نیروگاه برق و سختی تهیه مازوت به عنوان سوخت جایگزین، شهروندان و واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان برای جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته، در مصرف گاز و برق صرفه جویی کنند.

  وی از صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی گنبدکاووس که دیزل ژنراتور دارند، خواست با عقد قرارداد با اداره برق از مزایای فروش انرژی بهره‌مند شده و به کاهش مصرف انرژی کمک کنند.

  گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت، سه هزار و ۷۰۵ کیلومتر شبکه انتقال برق فشار ضعیف و متوسط دارد.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *