مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به تغییر وضعیت کرونایی در استان از قرمز به زرد و آبی اعلام کرد: مدارس این استان به تناسب وضعیت کرونایی و نیازهای آموزشی برای اول بهمن ماه آماده بازگشایی هستند.
×
×

مدارس البرز آماده بازگشایی برای اول بهمن ماه

 • کد نوشته: 21082
 • ۱۳۹۹-۱۰-۳۰
 • ۰
 • مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به تغییر وضعیت کرونایی در استان از قرمز به زرد و آبی اعلام کرد: مدارس این استان به تناسب وضعیت کرونایی و نیازهای آموزشی برای اول بهمن ماه آماده بازگشایی هستند.

  مدارس البرز آماده بازگشایی برای اول بهمن ماه
 • تبلیغ هدفمند

  مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به تغییر وضعیت کرونایی در استان از قرمز به زرد و آبی اعلام کرد: مدارس این استان به تناسب وضعیت کرونایی و نیازهای آموزشی برای اول بهمن ماه آماده بازگشایی هستند.

  از مجموع هفت شهرستان استان البرز چهار شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

  مدارس البرز آماده بازگشایی برای اول بهمن ماه
  مدارس البرز آماده بازگشایی برای اول بهمن ماه

  سالارقاسمی اظهارداشت: شیوه نامه بازگشایی مدارس استان برحسب دستورالعمل وزارتی برمبنای سلامت دانش آموزان و اولیای مدارس تدوین و آماده اجرا از اول بهمن ماه شد.

  وی خاطرنشان کرد: اختیار این شیوه نامه ضمن تعیین اصول و کلیات بازگشایی مدرسه به شورای مدارس استان داده شد تا قبل از ۳۰ دی ماه ۹۹ با توجه به شرایط خاص بیماری کووید ۱۹ اقدامات لازم را انجام دهند.

  وی بیان داشت: دراین مدت شورای مدارس البرزبه منظورنحوه بازگشایی، حضور وگروه بندی دانش آموزان و معلمان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، تشکیل جلسه دادند تا برحسب وضعیت اعلام شده کرونایی برنامه ریزی کنند.

  وی با اشاره به اینکه سلامت دانش آموزان و رعایت کامل اصول و پروتکل های بهداشتی از اهمیت بالایی درمدارس البرز برخورداراست، اضافه کرد: بازگشایی مدارس برای پایه اول و دوم دبستان ها، دروس مهارتی و کارگاهی هنرستان ها با ظرفیت حداکثر ۱۰ نفر در مناطق آبی صورت می گیرد.

  قاسمی تصریح کرد: روند برگزاری کلاس های درسی با شورای مدرسه است که با تعامل سازنده با انجمن اولیا و مربیان، والدین می توانند روند حضور دانش آموزان در مدارس را مدیریت کنند.

  وی افزود: شهرستان های نظرآباد، فردیس و طالقان در وضعیت آبی قراردارند لذا در این مناطق همه دوره های تحصیلی در مدارس زیر ۵۰ نفر به صورت حضوری و درمدارس بالای ۵۰ نفر، فقط پایه اول و دوم ابتدایی و و دروس کارگاهی، مهارت آموزی و شایستگی های فنی حرفه ای هنرستان ها بصورت حضوری تشکیل و سایر دوره ها و پایه ها بصورت غیرحضوری برگزار می شود.

  وی با بیان اینکه شهرستان های کرج، ساوجبلاغ و اشتهارد مناطق زرد هستند،یادآور شد: در این مناطق فقط پایه های اول و دوم ابتدایی و دروس کارگاهی، مهارت آموزی و شایستگی های فنی حرفه ای هنرستان ها چه در مدارس زیر ۵۰ نفر و چه در مدارس بالای ۵۰ نفر بصورت حضوری و سایر پایه ها و دوره های تحصیلی همچنان به صورت غیر حضوری تشکیل می شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: اولویت آموزش حضوری در بهمن ماه امسال، توجه به سلامت، تقویت روند یاددهی و یادگیری به دانش آموزان بویژه در دوره ابتدایی است.

  وی گفت: برای اجرای طرح بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان از اول بهمن ماه نیاز به مشارکت و همراهیی خانواده ها داریم.

  قاسمی افزود: مدارس البرز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اعلام شده میزبان دانش آموزان در کلاس های درس از اول بهمن ماه هستند.

  وی تاکید کرد: بازگشایی مدارس با هدف برخورداری دانش آموزان ازخدمات آموزشی و تربیتی به صورت حضوری در دستور کاری قرار گرفت تا دانش آموزان در فرآیند یادگیری با مشکل روبرو نشوند لذا والدین بار دیگر به فرزندانشان استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و مواد ضدعفونی شخصی را در هنگام حضور در مدارس را یادآوری کنند.

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *