قصه همیشه تکراری دراینستاگرام
قصه همیشه تکراری دراینستاگرام
به گزارش بازار کسب کار آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس فتا:سرهنگ ستاد امين يادگار نژاد رئيس پليس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت :در پی شکایت شهروند کرمانی مبنی بر اینکه فردی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت و سپس اخاذی براي وی کرده است پرونده در دستور کار اين پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان کرمان از دستگیری فردی که در اینستاگرام با اغفال دختران جوان و جلب اعتماد  آن‌ها  اقدام  به دریافت تصاویر شخصی و سپس اخاذی از آن‌ها می کرد ، خبر داد.

قصه همیشه تکراری دراینستاگرام

قصه همیشه تکراری دراینستاگرام
قصه همیشه تکراری دراینستاگرام

به گزارش بازار کسب کار آنلاین پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا:سرهنگ ستاد امین یادگار نژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت :در پی شکایت شهروند کرمانی مبنی بر اینکه فردی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت و سپس اخاذی برای وی کرده است پرونده در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود :کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی و مهندسی موفق شدند متهم را که مردی  ۳۶ ساله بود شناسایی و  پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند.

سرهنگ یادگار نژاد بیان کرد : متهم که در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده با مشاهده ادله موجود، در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اعتراف کرد و هدفش را از انجام این کار سرگرمی و کسب منافع مالی از آن‌ها بیان کرد .

این مقام انتظامی گفت: بر اساس قانون تمامی داده‌ها و اطلاعات افراد در فضای مجازی مورد حمایت قانون گذار است و کسانی که با هر انگیزه‌ای نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می‌نمایند، از پاسخ قانون گذار در امان نخواهند بود.

وی با اشاره به ماده۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای تصریح کرد: هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. 

این مقام مسئول بیان داشت : امروزه سوء استفاده کلاهبرداران و سودجویان از فضای سایبری برای دستیابی به اهداف ناصحیح و پلیدشان افزایش یافته و با بهره گیری از عدم آگاهی و سادگی افراد در این فضا مرتکب جرائمی می شوند که اکثرا با انگیزه کسب منافع مالی، تهدید و اخاذی، تسویه حساب شخصی، انتقام جویی و یا تفریح و سرگرمی در این فضا وارد می شوند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شهروندان خواست در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.