۴ ایستگاه سنجش هوا در کهگیلویه و بویراحمد نیاز است
۴ ایستگاه سنجش هوا در کهگیلویه و بویراحمد نیاز است
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود دارد و حداقل ۴ ایستگاه دیگر سنجش آلودگی هوا برای استان نیاز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها ۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا  وجود دارد و حداقل ۴ ایستگاه دیگر سنجش آلودگی هوا برای استان نیاز است.

سید اسدالله هاشمی اظهار داشت: بر اساس شاخص ها از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۶ روز پاک در استان اعلام شده و روز آلوده ای در استان ثبت نشده است.

۴ ایستگاه سنجش هوا در کهگیلویه و بویراحمد نیاز است

وی ادامه داد: امسال ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان روز آلوده ای را که نیازمند هشدار و اعلام عمومی باشد به ثبت نرسانده اند .

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در استان تنها دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا  وجود دارد که یکی در گچساران و دیگری در شهر یاسوج واقع شده است. 

هاشمی با اشاره به اینکه حداقل ۴ ایستگاه دیگر سنجش آلودگی هوا برای استان نیاز است، ابراز داشت: شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی و دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه به دلیل همجواری با استان خوزستان و عبور ریز گردها از این استان نیازمند ایستگاه سنجش آلودگی هوا هستند. 

وی عنوان کرد: سال جاری ۲۲ واحد آلاینده در استان شناسایی شد که برای رفع آلودگی این واحدها اخطاریه به صاحبان آنها داده شد.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از این تعداد ۵ مورد به دادگاه معرفی شد و ۱۷ مورد آن رفع آلودگی کردند.

هاشمی گفت: مطابق قانون این واحد ها باید یک درصد از فروش خود را به عنوان عوارض آلایندگی به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.

کاهش تولید محصولات کشاورزی و دامی به‌ویژه عسل از دیگر پیامدهای آلودگی هواست.

 کارشناسان مشارکت مردم برای توسعه فضای سبز را از جمله راهکارهای کاهش آثار زیانبار آلودگی هوا بر سلامت انسان می‌دانند.

  • منبع خبر : ایرنا