×
×

پرداخت ۵۰ میلیارد ریال مطالبات کارگران

 • کد نوشته: 2239
 • ۱۳۹۸-۱۰-۲۲
 • ۰
 • ۵۰ میلیارد ریال از مطالبات کارگران مشغول در پروژه‌های عمرانی استان، تامین و پرداخت شده است و تلاش داریم تا یک ماه آینده حقوق معوق آنان را به صفر برسانیم.
  پرداخت ۵۰ میلیارد ریال مطالبات کارگران
 • تبلیغ هدفمند
  ۵۰ میلیارد ریال مطالبات کارگران خراسان شمالی پرداخت شد
  پرداخت ۵۰ میلیارد ریال مطالبات کارگران

  معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۵۰ میلیارد ریال از مطالبات کارگران مشغول در پروژه‌های عمرانی استان، تامین و پرداخت شده است و تلاش داریم تا یک ماه آینده حقوق معوق آنان را به صفر برسانیم.

  قربان نباتیان، روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارگران مشغول در پروژه‌های عمرانی استان ۱۷۰ میلیارد ریال از پیمانکاران مطالبه داشتند که این رقم اکنون به ۱۲۰ میلیارد ریال رسیده است.  

  وی افزود: پیمانکاران عمرانی، متاثر از شرایط اعتباری، در پرداخت مطالبات کارگران به مشکل برخورد کرده اند که البته با پیگیری های انجام شده، قول های مساعدی برای پرداخت این مطالبات داده شده است.

  وی شمار این کارگران را بیش از ۲ هزار نفر عنوان کرد و گفت: این مطالبات بیشتر مربوط به کارگران پیمانکاران پروژه های راه‌سازی و یا سدسازی است.  

  نباتیان در خصوص مشکلات کارگران و کارفرمایان استان گفت: در ۹ ماهه امسال،  هزار و ۱۱۷ مورد دادخواست کارگران از کارفرمایان در هیات های حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گرفته است که بیشترین موضوع اختلاف کارگر و کارفرما، مربوط به حقوق معوق، پرداخت نشدن حقوق و مزایا، اخراج از کار و تقاضا برای بازگشت به کار بوده است.

  معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: در این مدت ۳۰ درصد از اختلاف ها، منجر به سازش شده است.

  وی خاطرنشان کرد: از نیمه دیماه امسال، سامانه جامع روابط کار در استان راه اندازی شده است و خدمات در این زمینه از طریق این سامانه بررسی می شود.

  نباتیان افزود: کارگران باید برای دریافت خدمات مربوط به روابط کارگری و کارفرمایی، درخواست خود را در سامانه ثبت کنند.  

  کارگران خراسان شمالی در ۹ هزار و ۷۵۰ کارگاه مشغول به کار هستند.  

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *