۲نفر جان‌باختن۲۴نفربستری حاصل کارکرونا دراردبیل
۲نفر جان‌باختن۲۴نفربستری حاصل کارکرونا دراردبیل
به گزارش بازار کسب کار آنلاین رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز پنجشنبه به ایرنا گفت: مجموع بستری همزمان بیماران کرونایی استان همچنان ۱۶۰ نفر می‌باشد که از این تعداد ۴۷ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت می‌باشند.

 وضعیت نسبتا پایدار شیوع کرونا در استان اردبیل با بستری ۲۴ نفر و جانباختن ۲ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته ادامه یافت.

۲نفر جان‌باختن۲۴نفربستری حاصل کارکرونا دراردبیل

به گزارش بازار کسب کار آنلاین رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز پنجشنبه به ایرنا گفت: مجموع بستری همزمان بیماران کرونایی استان همچنان ۱۶۰ نفر می‌باشد که از این تعداد ۴۷ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت می‌باشند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: در این مدت ۲۲ بیمار با بهبود از بیمارستان  ترخیص شده‌اند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون استان اردبیل در زمینه شیوع کرونا در وضعیت آبی قرار دارد و ۹ شهرستان بیله‌سوار، سرعین، اصلاندوز، کوثر، نیر، نمین، انگوت، گرمی و پارس‌آباد در وضعیت آبی (وضعیتی بین سفید و زرد) و سه شهرستان اردبیل، خلخال و مشگین‌شهر در این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: با وجود کاهش نسبی سطح شیوع کرونا در این استان، وضعیت همچنان شکننده است و در صورت بی‌توجهی شهروندان، تبعات خطرناکی را به دنبال خواهد داشت و مردم نباید گرفتار عادی‌انگاری بیماری شوند.

به گفته وی ، مجموع فوتی‌های کرونا در استان اردبیل طی ۱۱ ماه گذشته با جان باختن ۲ نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته، یک‌هزار و ۳۷۴ نفر می‌باشد.

دکتر حبیب‌زاده با تاکید بر ضرورت حفظ و بهبود وضعیت فعلی شیوع کرونا در این استان افزود: هرگونه عادی‌انگاری بیماری و بی‌توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پیک چهارم کرونا را به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به نوسان آرام تعداد مبتلایان کرونا در استان اردبیل طی روزهای اخیر، علت این امر را کاهش رعایت عمومی و عادی‌انگاری این بیماری مهلک از سوی مردم عنوان کرد و گفت: نگرانی در مورد شیوع موج چهارم این بیماری همچنان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل افزود: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری و نیز پرهیز از حضور در اجتماعات را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، ۹ هفته پیش تعداد فوتی‌های کووید.۱۹ در استان اردبیل در رکودی کم‌سابقه به ۲۲ نفر فوتی در یک شبانه‌روز رسیده بود ولی طی یک ماه گذشته چهار بار فوتی‌های کرونا در این استان به صفر رسید.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه با ۲۲ فوتی، بالاترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا در ۲۵ آبان ماه با ۱۱۳ نفر و نیز بالاترین رکورد بستری همزمان بیماران کرونا با ۵۰۳ نفر در روز ۲ آذرماه به ثبت رسیده است.