رتبه چهارم اصفهان در توسعه آموزش عمومی کشور
رتبه چهارم اصفهان در توسعه آموزش عمومی کشور
به گزارش بازار کسب کار آنلاین محمد اعتدادی، یکشنبه شب در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: اصفهان بر اساس رتبه‌بندی مبتنی بر ۲۰ شاخص‌ آموزشی پس از استان‌های مازندران، تهران و گیلان در رتبه چهارم قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: این استان در رتبه‌بندی توسعه آموزش عمومی موفق به کسب رتبه چهارم کشوری شده است.

رتبه چهارم اصفهان در توسعه آموزش عمومی کشور

به گزارش بازار کسب کار آنلاین محمد اعتدادی، یکشنبه شب در یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: اصفهان بر اساس رتبه‌بندی مبتنی بر ۲۰ شاخص‌ آموزشی پس از استان‌های مازندران، تهران و گیلان در رتبه چهارم قرار دارد.

وی با اشاره به تحصیل ۵۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس استان اصفهان ادامه داد: وجود دانش‌آموزان اتباع خارجی و وسعت و پراکندگی مناطق آموزش و پرورش در استان، دلیل کسب این رتبه بوده‌ است.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان، پوشش تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم، میانگین طول تحصیلات این سه دوره، نرخ ماندگاری در دوره‌های تحصیلی، نرخ اتمام دوره و نسبت دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش به کل دانش‌آموزان را از جمله این شاخص‌های آموزشی دانست.

وی تصریح کرد: این ریل‌گذاری که در آموزش و پرورش استان صورت گرفته، حاصل زحمات همکاران شاغل در آموزش و پرورش است.

اعتدادی اظهار داشت: مازندران و اصفهان بهترین شرایط شهرستانی در حوزه توسعه آموزش عمومی در کشور را دارا هستند.

وی خاطرنشان کرد: نطنز نیز رتبه نخست کشور در میان ۴۴۹ شهرستان کشور را در حوزه توسعه آموزش به خود اختصاص داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان گفت: ۱۰ شهرستان استان شامل نایین، اردستان، لنجان و گلپایگان نیز در بین ۶۰ شهرستان برتر کشور قرار دارند.

به گزارش ایرنا، یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش اصفهان با حضور استاندار و اعضای شورای آموزش و پرورش استان در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.