×
×

انجمن جایگاه داران استان
کاهش مصرف بنزین جایگاه های سوخت را به مرز تعطیلی برد

 • کد نوشته: 2611
 • ۱۳۹۹-۰۱-۲۷
 • ۰
 • رییس انجمن جایگاه‌داران استان گلستان و عضو کانون کشوری این تشکل صنفی گفت که کاهش شدید تقاضای سوخت باعث وارد شدن زیان سنگین به بدنه صنف شده است بطوریکه استمرار این وضعیت بزودی آنها را دچار تعطیلی ناخواسته خواهد کرد.
  کاهش مصرف بنزین جایگاه های سوخت را به مرز تعطیلی برد
 • تبلیغ هدفمند
   کاهش مصرف بنزین جایگاه های سوخت را به مرز تعطیلی برد
  کاهش مصرف بنزین جایگاه های سوخت را به مرز تعطیلی برد

  رییس انجمن جایگاه‌داران استان گلستان و عضو کانون کشوری این تشکل صنفی گفت که کاهش شدید تقاضای سوخت باعث وارد شدن زیان سنگین به بدنه صنف شده است بطوریکه استمرار این وضعیت بزودی آنها را دچار تعطیلی ناخواسته خواهد کرد.

  موسی سیددرازگیسو اظهار داشت: کاهش درآمد جایگاه‌داران در حالی است که این صنف با افزایش هزینه‌های ناشی از تهیه وسایل بهداشتی و ضدعفونی نظیر انواع شوینده، ماسک، دستکش و اقلام مشابه مواجه است.

  وی گفت: مشکلات جایگاه‌داران که قبلا از سهمیه بندی و افزایش نرخ سوخت هم متضرر شده بودند؛ به دستگاههای ذیربط منعکس شده است و در صورتیکه چاره‌ای برای آن اندیشه نشود بزودی با تعطیلی تدریجی جایگاهها در سطح کشور مواجه خواهیم شد.

  وی بیان داشت: در استان گلستان نیز موضوع به استاندار و دیگر مراجع ذیربط بهه صورت کتب و شفاهی منعکس شده است. 

  عضو کانون کشوری جایگاه داران کشور ابراز داشت: جایگاه‌های عرضه سوخت در تمام طول سال براساس وظیفه ذاتی، اهداف و دستورالعمل‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران شبانه‌روزی حتی در شرایط بحرانی و حوادث مشغول خدمت هستند و روا نیست که در موضوع کرونا به مشکلات آنها بی‌توجهی شود.

  درازگیسو تصریح کرد: اکنون مشکلات جایگاه‌داران به عنوان مشاغل پرریسک بیشتر از سایر صنوف است چراکه علاوه بر زیان وارده ؛ خود و کارگرانشان نیز در خطر ابتلای به کرونا هستند.

  وی بیان داشت: جایگاههای عرضه سوخت متناسب با موقعیت جغرافیایی هر منطقه بین ۳۰ تا ۸۰ درصد افت فروش داشته‌اند که میانگین کشوری آن بر اساس آمارهای وزارت نفت حدود ۵۰ درصد است و در چنین شرایطی حتی حقوق و دستمزد کارگران را نمی‌توان تامین کرد و امیدواریم کار به تعدیل نیرو و بیکاری نینجامد.

  وی خاطرنشان کرد: با شروع سال جدید هزینه جایگاهداران از جمله در حوزه کارگری افزایش داشت اما کارمزدها تغییر نکرده است مضافا اینکه فروش به کمتر از نصف کاهش یافت.

  درازگیسو از مسوولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خواست ضمن بازنگری در نظام پرداخت حق‌العمل نسبت به تخصیص کارمزد جبرانی برای تامین زیان وارده به جایگاهها اقدامات لازم را انجام دهند.

  پیش از این نیز شماری از جایگاه‌داران استان گلستان با تهیه طومار و ارسال آن به مراجع مختلف مشکلات خود را مطرح و خواستار توجه مسوولان شده بودند.

  در این خصوص نظر مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گلستان را جویا شد که وی در پاسخ گفت: مساله ویروس کرونا معضل ملی و حتی جهانی است و هرگونه تصمیم‌گیری در این خصوص از عهده استان خارج است.

  عیسی افتخاری اظهار داشت: مشکلات و زیان وارده به جایگاهداران مورد تایید است و مراتب به دستگاههای بالادستی منعکس شده است. 

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *