×
×

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان
صادرات ۵۳ هزار تن محصولات کشاورزی گلستان

 • کد نوشته: 2635
 • ۱۳۹۹-۰۲-۰۴
 • ۰
 • معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که سال گذشته ۵۳ هزار تن انواع محصول کشاورزی این استان به ارزش ۵۲ میلیون و ۷۹۶ هزار دلار به کشورهای مقصد و عمدتا آسیایی صادر شد.
  صادرات ۵۳ هزار تن محصولات کشاورزی گلستان
 • تبلیغ هدفمند
  ۵۳ هزار تن محصولات کشاورزی گلستان صادر شد
  صادرات ۵۳ هزار تن محصولات کشاورزی گلستان

  معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که سال گذشته ۵۳ هزار تن انواع محصول کشاورزی این استان به ارزش ۵۲ میلیون و ۷۹۶ هزار دلار به کشورهای مقصد و عمدتا آسیایی صادر شد.

  آمنه جمشیدی رودباری اظهار داشت: محصولات کشاورزی صادر شده از گلستان بیشتر شامل در حوزه‌های دام، طیور، لبنیات، صنایع غذایی، ماشین‌های کشاورزی، شیلات، زراعی و باغی بوده است.

  وی افزود: صادرات محصولات کشاورزی گلستان طی سال گذشته از لحاظ وزنی نسبت به کل صادرات استان ۱۷ درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۴۶ درصد آن را شامل می شود.

  وی گفت: بر اساس گزارش و داده‌های آماری دستگاه‌های مرتبط با صادرات در گلستان، سال گذشته از این استان ۳۰۴ هزار تن کالای غیر نفتی به ارزش ۱۱۴ میلیون دلار به کشورهای مقصد صادر شد.

  جمشیدی رودباری علت کاهش صادرات محصولات کشاورزی گلستان طی پارسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن(۹۷) را  محدودیتهای ناشی از تحریم و شیوع ویروس کرونا اعلام کرد و گفت: سال ۹۷ از این استان ۲۵۱ میلیون دلار کالا صادر شد که ۷۲ میلیون دلار آن را محصولات کشاورزی تشکیل داد.

  اقتصاد استان گلستان عمدتا برپایه کشاورزی استوار است و در تولید ۱۵ محصول کشاورزی رتبه‌های اول تا ششم کشور را دارد.

  گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت؛ هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا را در خود جای داده است.

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *