دومیلیون مرغداری در چهارمحال‌وبختیاری
دومیلیون مرغداری در چهارمحال‌وبختیاری
به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا، سام مردانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در اسفندماه پارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شد و در فروردین‌ماه امسال نیز بخش قابل توجهی جوجه‌ریزی شده به طوری که نیاز روزانه استان به گوشت مرغ تامین است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ میلیون مرغ از جوجه یک روزه تا مرغ آماده کشتار در مرغداری‌های استان وجود دارد و مشکلی در خصوص تامین این محصول پروتئینی در استان وجود ندارد.

دومیلیون مرغداری در چهارمحال‌وبختیاری
دومیلیون مرغداری در چهارمحال‌وبختیاری
دومیلیون مرغداری در چهارمحال‌وبختیاری

به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا، سام مردانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در اسفندماه پارسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شد و در فروردین‌ماه امسال نیز بخش قابل توجهی جوجه‌ریزی شده به طوری که نیاز روزانه استان به گوشت مرغ تامین است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی نیاز روزانه استان به گوشت مرغ را ۸۰ تن اعلام کرد و گفت: در تعطیلات عید نوروز با شیفت‌بندی کشتارگاه‌ها، خدمات‌رسانی به مردم ادامه داشت و گوشت مرغ به بازار تزریق شد اما به سبب دخالت برخی واسطه‌ها در بازار و انتقال بخشی از مرغ کشتار شده به استان همجوار به سبب تفاوت قیمت، سبب شد مشکلی در این رابطه شکل گیرد که پس از آن برطرف شد.

مردانی قیمت مصوب هرکیلوگرم گوشت مرغ را ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و اظهار داشت: ذخایر موجود گوشت مرغ جوابگوی نیاز مردم استان در ماه رمضان است و مردم نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه واحدهای مرغداری استان مشکلی در خصوص تامین نهاده‌های طیور ندارند، خاطر نشان کرد: ۱۰۰ درصد نیاز استان به نهاده‌های طیور با ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین و در اختیار واحدها قرار داده شده است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است.