رامین آذری افزود: پروازها در این مسیر طی ۲ روز در هفته و در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه انجام خواهد شد.
×
×

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی:
برقراری پرواز تبریز – ایروان به زودی

 • کد نوشته: 32777
 • ۱۴۰۰-۰۴-۰۲
 • ۰
 • رامین آذری افزود: پروازها در این مسیر طی ۲ روز در هفته و در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه انجام خواهد شد.
  برقراری پرواز تبریز – ایروان به زودی
 • تبلیغ هدفمند
  پرواز تبریز - ایروان به زودی برقرار می‌شود
  برقراری پرواز تبریز – ایروان به زودی

  رامین آذری افزود: پروازها در این مسیر طی ۲ روز در هفته و در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه انجام خواهد شد.

  وی با بیان اینکه پرواز ایروان توسط هواپیمایی «آرمنیا» متعلق به ارمنستان انجام می‌شود، اظهار داشت: با برقراری این پرواز تعداد پروازهای خارجی فرودگاه تبریز به ۳۲ پرواز در هفته افزایش می‌یابد.

  مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: هم‌اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز ۲۶ پرواز رفت و برگشت به استانبول، ۲ پرواز به «ازمیر» و چهار پرواز به ایروان وجود دارد.

  «آذری» با اشاره به اینکه فرودگاه تبریز برای امبرائرهای هواپیمایی آتا مرکز یا بیس به شمار می‌رود، ادامه داد: این اتفاق در دهه اول تیرماه روی می‌دهد و از آن به بعد این هواپیماها به صورت شب‌خواب در فرودگاه تبریز باقی می‌مانند.

  وی با بیان اینکه امکانات فنی مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری امبرائرها نیز در این فرودگاه وجود دارد، یادآوری کرد: در صورت دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، از این هواپیماها برای انجام پرواز به کشورهای منطقه استفاده خواهد شد.

  فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز قرار دارد و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین‌المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شد.

  این فرودگاه در حال حاضر به صورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای هوایی بین‌المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین‌المللی به خصوص پروازهای عبوری بین‌المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب‌شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می‌شود.

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *