×
×

معاینه فنی بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو سنگین در قزوین

 • کد نوشته: 33090
 • ۱۴۰۰-۰۴-۲۶
 • ۰
 • رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: ۱۷ هزار و ۶۶۵ دستگاه خودروی سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده‌اند.
  معاینه فنی بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو سنگین در قزوین
 • تبلیغ هدفمند
  بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو سنگین در قزوین معاینه فنی شدند
  معاینه فنی بیش از ۱۷ هزار دستگاه خودرو سنگین در قزوین

  رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: ۱۷ هزار و ۶۶۵ دستگاه خودروی سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده‌اند.

  ابراهیم شنوا فلاح اظهار داشت: از بین مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی، ۱۰ هزار و ۹۴۴ دستگاه پس از طی کردن مراحل تست و در مرحله نخست برگه معاینه فنی خود را دریافت کرده و سه هزار و ۱۰۷ دستگاه خودرو نیز پس از رفع نقص، مورد تایید قرار گرفتند.

  وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۶۱۴ دستگاه خودرو سنگین نیز در معاینه‌های فنی مردود شدند، تصریح کرد: از رانندگان درخواست مکرر داشته‌ایم تا نسبت به مسایل فنی و ایمنی خودرو خود حساس بوده و با مراجعه به موقع  به مراکز معاینه فنی از سلامت و ایمنی خودروی خود اطمینان پیدا کنند.

  شنوا فلاح، کاهش آلایندگی و مخاطرات جاده‌ای و نیز ارتقای عملکرد خودرو را از اهداف تاسیس مراکز معاینه فنی دانست و اظهار داشت: در حال حاضر پنج مرکز معاینه فنی خوروهای سنگین جهت ارایه خدمات در سطح استان قزوین فعال هستند.

  به گفته این مسوول، یکی از علت‌های اصلی حوادث جاده‌ای وجود نقص فنی در ناوگان برون شهری است که مراکز معاینه فنی با ارایه خدمات خود می‌توانند جهت ارتقای ایمنی در تردد جاده‌ای، حفظ محیط زیست از آلودگی و کاهش ترافیک ناشی از نفص فنی خودرو در جاده‌ها موثر باشند.

  وی تاکید کرد: خودروهای سنگین در مراکز معاینه فنی و طی مراحل مختلف از نظر بررسی میزان صدا، نور چراغ، کیلومتر شمار، جلوبندی، چرخ‌های جلو، ترمزها، کمک فنرها، اطراف بدنه و میزان آلایندگی ناشی از احتراق سوخت خودرو مورد معاینه قرار می‌گیرند.

  رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از انجام ۱۵ گشت کنترل ناوگان حمل مواد خطرناک و تجهیزات ایمنی در سطح راه‌های استان خبر داد و افزود: با انجام این گشت‌ها و نظارت بر ۱۵۰ دستگاه ناوگان حمل مواد خطرناک، ۸ راننده متخلف نیز شناسایی و به کمیسیون‌های ذیربط معرفی شدند.

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *