×
×

علی اصغر اصغری
هشدار به محتکرین خودرو

 • کد نوشته: 3342
 • ۱۳۹۹-۰۳-۰۷
 • ۰
 • نگهداری هرگونه خودروی صفر کیلومتر فاقد پلاک در نمایندگیهای فروش و پارکینگهای عمومی و اختصاصی ممنوع میباشد.
  هشدار به محتکرین خودرو
 • تبلیغ هدفمند

  نگهداری هرگونه خودروی صفر کیلومتر فاقد پلاک در نمایندگیهای فروش و پارکینگهای عمومی و اختصاصی ممنوع میباشد

  معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان گفت: نگهداری هرگونه خودروی صفر کیلومتر فاقد پلاک در نمایندگیهای فروش و پارکینگهای عمومی و اختصاصی احتکار بوده و با متخلفین از قوانین برخورد خواهد شد.

  علی اصغر اصغری در این رابطه گفت، با توجه به التهابات ایجاد شده در بازار بویژه در هفته های اخیر و افزایش بی رویه و غیر متعارف قیمت خودروها و با عنایت به تاًکیدات ریاست محترم جمهوری و دستور ایشان برای ساماندهی بازار خودرو و برخورد با سود جویان و متخلفان احتمالی تصمیماتی در جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور اخذ گردید که عملیاتی شدن آنها تاًثیر بسزایی در فروکش کردن التهابات موجود در بازار خواهد داشت.

  در همین راستا وی از اجرای طرح نظارتی ساماندهی خودرو با هدف شناسایی مراکز نگهداری خودروهای صفر کیلومتر فاقد پلاک اعم از پارکینگها، گاراژها، انبارها، نمایندگیهای فروش، بنگاهها و مراکز نگهداری خودرو تحت هر عنوان و برخورد با دلالان، سودجویان و متخلفان احتمالی در این عرصه با همکاری معاونت بازرسی و نظارت سازمان صمت استان گلستان، دادستانی، تعزیرات حکومتی، پلیس اقتصادی،شهرداری ، اتاق اصناف و سایر دستگاههای مرتبط خبر داد.

  این مقام مسئول در ادامه افزود، با توجه به مصوبات جلسه کارگروه تنظیم بازار نگهداری هرگونه خودروهای صفرکیلومتر در پارکینگهای عمومی و اختصاصی ممنوع بوده و با توجه به پایان مهلت تخلیه خودروها از این مراکز (حداکثر تا ۳/۳/۹۹ ) کلیه مدیران این مراکز موظف به تخلیه خودروها و تحویل آنها به صاحبان خودرو و یا عرضه در نمایشگاههای دارای پروانه کسب برای فروش میباشند و در غیر اینصورت نگهداری خودرو در این مراکز در حکم احتکار بوده و در صورت مشاهده پرونده تخلف احتکار برای واحد مورد نظر تنظیم و به مراجع تعزیری و قضایی ارسال میگردد.

  اصغری همچنین افزود، با توجه به شرایط حاکم بر بازار خودرو و ضرورت ساماندهی عرضه خودرو مدیران کلیه مجتمع های تجاری دارای پارکینگ باید از پذیرش خودروهای بدون پلاک در پارکینگ مجتمع های تجاری امتناء نمایند.

  معاون بازرسی و نظارت سازمان خاطر نشان کرد، بمنظور ایجاد محدودیت برای خریداران خودرو و جلوگیری از هرگونه دپوی خودروهای خریداری شده توسط دلالان(بمنظور فروش با قیمت بالاتر) هرگونه تحویل خودرو به خریداران منوط به الصاق پلاک بر روی خودرو بوده و تحویل خودروی فاقد پلاک و یا تحویل دستی پلاک به خریداران غیر قانونی و تخلف میباشد.

  وی همچنین افزود، عواقب ناشی از اقدام به موقع در این زمینه بر عهده شرکتها بوده و روءیت خودروهای فاقد پلاک در محل نمایندگیها و یا پارکینگهای عمومی و … به عنوان دپو و با ظن احتکار تلقی و شرکت خودرو ساز به همراه ذینفعان به عنوان معاونت در تخلف شناسایی و به مراجع ذیصلاح معرفی میگردند.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *