×
×

افزایش لحظه‌ای‌ قیمت‌‌اجناس‌ و‌کاهش‌پلکانی‌حقوق!

 • کد نوشته: 33469
 • ۱۴۰۰-۰۶-۲۴
 • ۰
 • یادش به خیر… زمانی قیمت اجناس، کالاها و خدمات در سال یک یا دو بار گران می شد آن در حد معقول و منطقی و شرکت های دولتی هم بیشتر ده در صد حق افزایش قیمت خدمت را در سال نداشتند. اما الان دوره و زمانه پشت و رو شده است و با پیشرفت لحظه ای تکنولوژی، افزایش قیمت‌ها هم به روز و در برخی مواقع لحظه‌ای شده است!
  افزایش لحظه‌ای‌ قیمت‌‌اجناس‌ و‌کاهش‌پلکانی‌حقوق!
 • تبلیغ هدفمند

  یادش به خیر… زمانی قیمت اجناس، کالاها و خدمات در سال یک یا دو بار گران می شد آن در حد معقول و منطقی و شرکت های دولتی هم بیشتر ده در صد حق افزایش قیمت خدمت را در سال نداشتند. اما الان دوره و زمانه پشت و رو شده است و با پیشرفت لحظه ای تکنولوژی، افزایش قیمت‌ها هم به روز و در برخی مواقع لحظه‌ای شده است! ده سال قبل سایت شبکه تلویزیونی بازار به صورت آزمایشی راه‌اندازی شد.


  تا مخاطبان این شبکه بتوانند مهمترین اطلاعات درباره برنامه‌های شبکه بازار، رخدادها، وقایع اقتصادی و قیمت لحظه اى اجناس(!) را علاوه بر دریافت از طریق گیرنده‌های تلویزیون، در فضایی مجازی و از طریق اینترنت نگاه کنند.
  چند وقت پیش هم سایت ۱۲۴ با هدف اطلاع رسانی قیمت کالاهایی است که مشمول قیمت تثبیتی هستند راه اندازی شد و جالب اینکه در این سایت هنوز سیمان پاکتی ۲۲ هزار تومان و ماست پرچرب ۹۷۰۰ تومان است ما بی خودی سیمان را پاکتی را ۶۰ هزار تومان و یک ظرف ماست ۹۰۰ گرمی را ۲۲ هزار تومان می خریم!
  البته اینکه علم پیشرفت کرده است و از این به بعد قادر هستیم وقایع اقتصادی و حتی قیمت لحظه‌ای اجناس را به صورت برخط ( همان آنلاین سابق) رصد کنیم، باعث خرسندی و مسرت است ولی دوستان عنایت داشته باشند قبل از راه اندازی این سامانه ها بهتر است به فکر دیگر نهاد ها و ادارات و سایر اقشار جامعه هم باشند و اگر به نکات زیر توجه داشته باشند، عین صواب است:
  الف) افزایش شکایات: طبق اخبار واصله و مشاهدات میدانی قیمت‌ها بعد از صعود تمایل چندانی به سقوط ندارند. بنابراین پخش لحظه‌ی افزایش قیمت‌ها باعث افزایش شکایات مردمی به سازمان تعزیرات می‌شود که با این شرایط کرونایی انصاف نیست این بندگان خدا را شبانه روز راهی کوچه و بازار کنیم تا متخلفان را نقره داغ کنند و جریمه ها را به حساب دولت واریز کنند.
  ب) چشم و هم چشمی شرکت ها: این نوع اطلاع رسانی دقیق و شفاف ممکن نوعی رقابت زیر پوستی در بین صنوف مختلف ایجاد کند و برای این از کورس رقابت با یکدیگر عقب نمانند، قیمت ها را دَم به ساعت بالا ببرند. مثلاً صنف محترم پوشاک با دیدن افزایش قیمت سیمان قیمت پوشاک را بالا ببرند. با این توجیه که کسی که در این شرایط می تواند ساختمان سازی کند، توان خرید پبراهن و کت و شلوار گرانتر را نیز دارد. یا صنف محترم آجیل و خشکبار با افزایش بلیط هواپیما قیمت آجیل را افزایش دهند، چرا که کسی که در این اوضاع توان پریدن دارد، می تواند آجیل را به چند برابر قیمت بخرد و قس علی هذالقیاس…
  ج) کاهش یا افزایش حقوق کارمندان: نکته آخر هم اینکه تا جایی که ما کارمندان یادمان می‌آید حقوق ما یک بار درسال افزایش می‌یابد آن هم برمبنای وجه رایج مملکت … البته زمزمه کاهش پلکانی حقوق هم شنیده می‌شود. بنابراین تماشای افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها چندان با مزاج ما سازگار نیست! با ما به روز باشید!

  نویسنده: وحید حاج سعیدی
  منبع: بازار کسب و کار آنلاین

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *