×
×

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
مساله اول وزارت فرهنگ،کاغذ است

 • کد نوشته: 33920
 • ۱۴۰۰-۰۸-۲۴
 • ۰
 • به گزارش بازار کسب کار آنلاین مهدی اسماعیلی روز دوشنبه در تالار وحدت در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و در اولین روز هفته کتاب (۲۴ آبان تا اول آذر) ضمن تبریک این هفته به فعالان و مورجان کتابخوانی اظهار داشت: برای اینکه خروجی قابل قبولی داشته باشیم باید اضلاع مختلف و موثر در حوزه سیاستگذاری، مدیریت،  نظارت باید توامان با هم در یک فرایند منطقی و هم افزا کار کنند.
  مساله اول وزارت فرهنگ،کاغذ است
 • تبلیغ هدفمند

   وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه‌های دولت در بخش‌های مختلف فرهنگی گفت: مساله اول ما تامین کاغذ برای ناشران و مطبوعات کشور است؛ چرا که در حوزه نشر با کمبود کاغذ مواجهیم. به همین خاطر کارگروهی در دولت را روز گذشته در این زمینه تشکیل شد تا در دورنمایی نزدیک به نقطه مطلوب برسیم.

  مساله اول وزارت فرهنگ،کاغذ است

  به گزارش بازار کسب کار آنلاین مهدی اسماعیلی روز دوشنبه در تالار وحدت در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و در اولین روز هفته کتاب (۲۴ آبان تا اول آذر) ضمن تبریک این هفته به فعالان و مورجان کتابخوانی اظهار داشت: برای اینکه خروجی قابل قبولی داشته باشیم باید اضلاع مختلف و موثر در حوزه سیاستگذاری، مدیریت،  نظارت باید توامان با هم در یک فرایند منطقی و هم افزا کار کنند.

  وی گفت: باید فضای کار فرهنگی را در کشور به وجود اوریم و گفتمان غالب در کشور باید به گفتمان فرهنگی تبدیل شود. حوزه های مختلف حاکمیت در حوزه اجرا باید این نگاه را غالب بدانند.

  درست است که مساله امروز کشور معیشت است اما حل مسائل اقتصادی و معیشتی جز از طریق فرهنگی ممکن نیست، کار فرهنگی نه به عنوان کار تزیینی و حاشیه ای بلکه اصل کار است. چون انقلاب و نظام ما فرهنگ‌پایه است و باید در چنین نظامی فرهنگ در اولویت باشد.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برنامه‌های دولت در بخش های مختلف را می توان چنین برشمرد که کاغذ مساله اول ماست؛ چون در مساله نشر با کمبود کاغذ مواجهیم. روز گذشته کارگروهی در دولت در این زمینه تشکیل شد تا در دورنمایی نزدیک و بازه یکی دوساله بتوانیم به نقطه مطلوب و حداقل با ظرفیت‌های موجود و هماهنگی وزارت صنعت، معدون و تجارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کاغذ کتاب به خودکفایی برسیم.

  وی گفت: ملی شدن صنعت نشر از شعارهای من در ابتدای وزارت و قبل از آن بوده است؛ چون اگر قیمت کاغذ وابسته به نرخ ارز باشد همچنان شاهد کتاب گران خواهیم بود که در سبد مردم قرار نمی گیرد. خودکفایی و تسهیل شرایط خرید کتاب هدف ملی شدن صنعت نشر است.

  وزیر فرهنگ با اشاره به کیفی سازی در بازار کتاب افزود: در مقایسه با سایر حوزه های هنری، حوزه کتاب وضعیت بهتری دارد اما تسهیل، حمایت و نظارت و ترویج فضای کتابخوانی همچنان مورد نظر همه ما باید باشد.

  ۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتاب‌خوانی در تقویم رسمی کشور است و از این روز تا ۳۰ آبان در سراسر کشور هفته کتاب برگزار می شود. در این هفته استان‌های کشور میزبان نمایشگاه‌ها و جشن‌های کتاب و سخنرانی هستند که هدف از آنها رفع مشکلات چاپ و نشر و ترویج کتابخوانی است. 

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *