تشکیل پایگاه «خانه احسان» در۵ محله آسیب‌پذیر استان گلستان
تشکیل پایگاه «خانه احسان» در۵ محله آسیب‌پذیر استان گلستان
محمدمهدی سلمان زاده اظهار داشت: طرح «توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم‌برخوردار» در ۵ منطقه حاشیه شهر استان گلستان تحت عنوان «قرارگاه ۱۱۰ محله» در راستای تبدیل محلات کم‌برخوردار به محلات توانمند و کارآمد عملیاتی می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان گلستان: «خانه احسان» در ۵ محله حاشیه نشین استان تشکیل می‌شود.

تشکیل پایگاه «خانه احسان» در۵ محله آسیب‌پذیر استان گلستان

به گزارش خبرنگار بازار کسب و کار محمدمهدی سلمان زاده اظهار داشت: طرح «توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم‌برخوردار» در ۵ منطقه حاشیه شهر استان گلستان تحت عنوان «قرارگاه ۱۱۰ محله» در راستای تبدیل محلات کم‌برخوردار به محلات توانمند و کارآمد عملیاتی می‌شود.

وی از اجرای طرح «توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم‌برخوردار» در همه استانها خبر داد و اظهار نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این راستا ۱۱۰ محله آسیب‌پذیر در کشور را که دارای آسیب‌های اجتماعی هستند را به عنوان پایلوت انتخاب کرده است.
وی افزود: سهم استان گلستان در این طرح ۵ محله حاشیه شهر است که تحت عنوان «قرارگاه ۱۱۰ محله» بنا داریم اقداماتی را در راستای تبدیل محلات کم‌برخوردار به محلات با کودکان و نوجوانان و جوانان توانمند و کارآمد در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در چشم‌انداز و افق ۱۴۰۴ عملیاتی کنیم.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان بیان کرد: در این طرح در وهله اول منطقه را پهنه‌بندی کرده و برای هر کدام مسئولینی از نیروهای مردمی انتخاب می‌کنیم که اشراف و اطلاعات کاملی نسبت به محله خود دارند.
سلمان زاده ابراز کرد: در راستای این طرح، خانه به خانه و پلاک به پلاک؛ مشکلات و معضلات منطقه را احصا و اطلاعات و داده‌های لازم را به دست می‌آوریم تا متناسب با آن افراد نیازمند را شناسایی کرده و بتوانیم خدماتی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام دهیم.
وی عنوان کرد: محور ما استفاده بهینه از ظرفیت گروه‌های مردمی فعال در منطقه است تا محلات را به وسیله خود مردم پشتیبانی کرده و آن‌ها را در عرصه‌های مختلف توانمند سازیم.
این مسئول اذعان کرد: همچنین برنامه‌های دیگری از جمله موضوعات اشتغال‌زایی، فرهنگی و ورزشی را در دستور کار داریم و در صدد هستیم به وسیله گروه‌های مردمی آن مناطق را توانمند سازیم.
سلمان زاده تصریح کرد: انتظار داریم که دستگاه‌های متولی امر هم در استان در این راستا یاری‌گر ما باشند تا بتوانیم قدمی بهتر در راستای توانمندسازی محلات کم‌برخوردار برداریم.
وی ادامه داد: همچنین قرارگاهی تحت عنوان «خانه احسان» در آن محلات تشکیل می‌دهیم تا علاوه بر فراهم‌سازی بستری برای انجام برنامه‌ریزی‌ها و اجرای برنامه‌ها خود، مکانی برای مراجعات مردم باشد.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برنامه‌ریزی نموده تا در بحث سلامت آن مناطق هم ورود کند تا موضوعات مربوط به غربالگری و پزشک خانواده را با همکاری هلال‌احمر انجام‌دهد.
سلمان زاده در پایان گفت: همچنین با همکاری بنیاد ۱۵خرداد بنا داریم که کودکان زیر ۱۲ سال را که بیمار هستند و برای تامین نیازهای پزشکی و اقلام دارویی خود مشکل دارند را شناسایی و حمایت‌ لازم از آن‌ها صورت گیرد تا از این طریق بتوانیم قسمتی از دردهای مردم مناطق را مرتفع سازیم.