برپایی ۱۰۸۰ پایگاه در خراسان شمالی برای جمع آوری زکات فطریه
برپایی ۱۰۸۰ پایگاه در خراسان شمالی برای جمع آوری زکات فطریه

ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه مشارکت های اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی از برپایی ۱۰۸۰ پایگاه در این استان برای جمع آوری زکات فطریه خبر داد. صفی پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تعداد پایگاه های برپا شده در سال گذشته برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید فطر ۱۰۷۵ پایگاه […]

ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه مشارکت های اداره کل کمیته امداد خراسان شمالی از برپایی ۱۰۸۰ پایگاه در این استان برای جمع آوری زکات فطریه خبر داد.

صفی پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تعداد پایگاه های برپا شده در سال گذشته برای جمع آوری زکات فطریه در روز عید فطر ۱۰۷۵ پایگاه بوده است.

وی گفت: این پایگاه ها در محل مصلی، معابر عمومی، مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه برپا می شوند.

صفی پور افزود: پایگاه هایی که در محل مصلی برپا می شوند به مدت یک روز خواهند بود اما سایر پایگاه تا ۱۰ روز فعالیت خواهند کرد و زکات پرداخت شده را جمع آوری می کنند.

وی با بیان اینکه برای تسهیل فرآیند پرداخت فطریه، کدهای آسان پرداخت برای عزیزان روزه دار پیش‌بینی‌شده است، گفت: روزه داران می توانند با شماره‌گیری #۵*۸۸۷۷* رقم فطریه خود را پرداخت کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همچنین در این راستا چهار شماره کارت به‌صورت مجازی نیز برای پرداخت فطریه، کفارات عمد و غیر عمد و فطریه سادات پیش‌بینی‌شده است، افزود: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۸۹۶۷ برای فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۲۳۲ برای فطریه سادات، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۵۵۰۸ برای کفاره غیر عمد و ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۳۷۷۵ برای کفاره عمد در نظر گرفته‌ شده است.

وی ادامه داد: میزان زکات فطریه ماه مبارک رمضان امسال برای هر نفر در استان با قوت غالب گندم ۴۵ هزار تومان تعیین شده است.

صفی پور بیان کرد: همچنین مبلغ زکات فطریه برای کسانی که قوت غالب آن‌ها برنج است برای مصرف برنج خارجی ۱۶۵ هزار تومان و برنج ایرانی ۲۴۰ هزار تومان تعیین و اعلام می‌شود.

به گفته وی، مردم نوعدوست استان پارسال ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند.

برپایی ۱۰۸۰ پایگاه در خراسان شمالی برای جمع آوری زکات فطریه

انتهای پیام