۲۰۰۰ خیر جدید در خراسان‌شمالی حامی ایتام شدند
۲۰۰۰ خیر جدید در خراسان‌شمالی حامی ایتام شدند

ایسنا/خراسان شمالی  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۱۱۲ نفر در ماه مبارک رمضان امسال به جمع حامیان ایتام و محسنین پیوستند. مجید الهی راد در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: این تعداد حامی که در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین ثبت نام کرده اند ۲ هزار […]

ایسنا/خراسان شمالی  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: ۲ هزار و ۱۱۲ نفر در ماه مبارک رمضان امسال به جمع حامیان ایتام و محسنین پیوستند.

مجید الهی راد در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: این تعداد حامی که در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین ثبت نام کرده اند ۲ هزار و ۴۶۰ فرزند یتیم و محسنین خراسان شمالی را مورد حمایت قرار می دهند.

وی افزود: سال گذشته نیز یک هزار و ۵۳۲ نفر در ماه مبارک رمضان و طرح اکرام ایتام و محسنین ثبت نام کرده بودند که این طرح امسال افزایش ۳۷ درصدی در جذب حامیان را در بردارد.

الهی راد ادامه داد: اکنون ۳ هزار فرزند یتیم و ۳ هزار و ۴۸۰ فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان هستند.

 وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۲۷ هزار حامی در استان از فرزندان یتیم و محسنین حمایت می کنند ولی براساس آمار و با توجه به پایین بودن مبلغ سرانه ماهیانه ایتام و محسنین، کماکان یک هزار و ۲۵۰ نفر از فرزندان ایتام و محسنین در استان نیازمند حامی هستند.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر ۲۳ درصد از خانوار استان تحت پوشش این نهاد هستند.

وی افزود: این تعداد ۶۱ درصد خانوار روستایی و ۳۹ درصد خانوارهای شهری تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.

به گفته الهی راد، در حال حاضر ۵۶ هزار و ۱۰۳ خانوار تحت پوشش این نهاد هستند.

انتهای پیام