کوراش، افتخار خراسان شمالی است/ تبریک به مدال آوران مسابقات آسیایی
کوراش، افتخار خراسان شمالی است/ تبریک به مدال آوران مسابقات آسیایی

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی، افتخار آفرینی کوراش کاران بجنورد در مسابقات آسیایی چین را تبریک گفت. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا حسین نژاد در این پیام آورده است: خبر مسرت بخش و شادی آفرین موفقیت کوراش کاران خراسان شمالی در مسابقات آسیایی و اهتزاز […]

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی، افتخار آفرینی کوراش کاران بجنورد در مسابقات آسیایی چین را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا حسین نژاد در این پیام آورده است: خبر مسرت بخش و شادی آفرین موفقیت کوراش کاران خراسان شمالی در مسابقات آسیایی و اهتزاز پرچم زیبای جمهوری اسلامی ایران در میادین بین المللی موجی از شادی را تقدیم مردم ایران به ویژه هم استانی های غیور و قهرمان پرور کرد.

در این پیام آمده است: کوراش، افتخار خراسان شمالی است و اینجانب این افتخار بزرگ و موفقیت ارزنده را به ورزشکاران عزیز و حماسه آفرین و آحاد مردم ورزش دوست استان تبریک گفته و از خداوند بزرگ، عزت و موفقیت بیش از پیش را برای ورزشکاران عزیز و سرافرازی مدام را برای میهن اسلامی مسالت دارم.

به گزارش ایسنا، دوازدهمین دوره کوراش قهرمانی آسیا روز گذشته به میزبانی شهر هانگژو چین آغاز شد.

«محمد محمدی بریمانلو» نماینده وزن منهای ۸۱ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم به مصاف گوربانوف از ترکمستان رفت و ضمن کسب برتری مقابل این ورزشکار راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در مرحله نیمه‌نهایی، «بکادیل شیمردناوف» از قزاقستان را شکست داد و فینالسیت وزن منهای ۸۱ کیلوگرم دوازدهمین دوره مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد.

او در دیدار نهایی «سی. تی. هوانگ» از چین تایپه را شکست داد و به مدال طلای مسابقات کوراش قهرمانی آسیا دست یافت. این نخستین مدال طلای کاروان ایران در پیکارهای قهرمانی آسیای هانگژو چین بود.

همچنین در وزن منفی ۹۰ کیلوگرم «صادق آذرنگ» دیگر نماینده کشور و خراسان شمالی در دور نخست به مصاف «سارینچاوکتئو» از چین رفت و ضمن برتری مقابل این حریف قدرتمند راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله نیز «مظافروف» از قزاقستان را شکست داد و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

این نماینده شایسته کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی ضمن کسب برتری مقابل «ایشانمیرات اتایوف» از ترکمنستان راهی فینال مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد تا با «میرزامرادف» ازبکستانی برای کسب مدال طلای این پیکارها دیدار کند که در این دیدار در شرایطی که از حریف خود پیش بود در یک لحظه غافلگیر شد و مدال طلای این دسته وزنی را از دست داد و به مدال نقره بسنده کرد.

انتهای پیام