فعالیت موزه دفاع مقدس در ۲۴ استان کشور
فعالیت موزه دفاع مقدس در ۲۴ استان کشور

ایسنا/خراسان شمالی جانشین بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس گفت: در حال حاضر در ۲۴ استان کشور موزه دفاع مقدس فعال است. امیر سهرابی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس اظهار کرد: به زودی موزه دفاع مقدس در ۵ استان دیگر نیز فعال خواهد شد. وی […]

ایسنا/خراسان شمالی جانشین بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس گفت: در حال حاضر در ۲۴ استان کشور موزه دفاع مقدس فعال است.

امیر سهرابی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس اظهار کرد: به زودی موزه دفاع مقدس در ۵ استان دیگر نیز فعال خواهد شد.

وی گفت: خراسان شمالی یکی از استان هایی است که موزه دفاع مقدس در آن فعال نشده است و با اختصاص اعتبار در سفر ریاست جمهوری این پروژه دوباره در این استان فعال خواهد شد.

وی با اشاره به ماموریت بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس بیان کرد: انتقال پیام دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که رزمندگان مردانه در مقابل دشمنان برای حفظ خاک وطن ایستادگی کردند، ماموریت این بنیاد است.

امیر سهرابی تاکید کرد: باید موزه های دفاع مقدس ایجاد شود و رشادت و جان فشانی هایی که رزمندگان انجام دادند به نسل جوان منتقل شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر پیام هشت سال دفاع مقدس به جوانان و نوجوانان منتقل نشود، نمی توانیم رزمنده برای کشور داشته باشیم.

وی تاکید کرد: کار فرهنگی دیر بازده است ولی باید حتما انجام شود.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس برای حفظ آب، خاک، دین و ناموس بوده و باید آن را به نسل آینده انتقال دهیم.

وی بیان کرد: باید در ارتباط با رشادت و جوانمردی های انجام شده در دفاع مقدس گالری هایی ساخته شود که وقتی نوجوانان وارد موزه می شوند حال آن ها با زمانیکه از موزه خارج می شود، فرق داشته باشد و در آن ها احساس غرور ایجاد شود.

وی گفت: در حال حاضر تعدادی از نوجوانان ما با دفاع مقدس آشنا نیستند و باید پیام و کارهای انجام شده طی آن هشت سال به افراد منتقل شود.

انتهای پیام