تامین ۲۵ درصد گوشت کشور در خراسان شمالی
تامین ۲۵ درصد گوشت کشور در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: این استان ۲۵ درصد گوشت کشور را تامین می کند. به گزارش ایسنا، محمدرضا حسین نژاد امروز با حضور در غرفه خراسان شمالی در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران با بیان اینکه این استان ۲۵ درصد گوشت کشور را تامین می کند، اظهار کرد: باید برای همه اجزای دام، […]

ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: این استان ۲۵ درصد گوشت کشور را تامین می کند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حسین نژاد امروز با حضور در غرفه خراسان شمالی در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران با بیان اینکه این استان ۲۵ درصد گوشت کشور را تامین می کند، اظهار کرد: باید برای همه اجزای دام، از پوست گرفته تا گوشت آن برای درآمدزایی استفاده کرد و زنجیره عرضه آن به طور کامل مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به تولیدات بخش کشاورزی استان افزود: به عنوان مثال در تولید انگور، تاکستان های خوبی در شهرهای مختلف استان وجود دارد که می تواند زمینه ساز صادرات به کشورهای گوناگون به ویژه اروپا باشد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: در بخش ایجاد شهرک های کشاورزی، اراضی مستعدی در شهر آشخانه وجود دارد که تولیدات آن به خصوص گوجه و خیار به کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشور روسیه صادر می شود.

حسین نژاد با اشاره به تولید گیاهان دارویی در این استان گفت: خراسان شمالی می تواند با سرمایه گذاری بخش خصوصی به قطب تولید و صادرات گیاهان دارویی تبدیل شود.

 وی تاکید کرد: شهرک ها و نواحی صنعتی استان و همچنین منطقه ویژه اقتصادی بجنورد آماده جذب سرمایه گذاران داخلی وخارجی در حوزه صنعت است.

وی به وجود معادن سنگ و آهن در استان اشاره کرد و افزود: توانمندی های خوبی در زمینه تولید سرب و روی در خراسان شمالی وجود دارد که می تواند مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد.

انتهای پیام