احتمال جاری شدن سیلاب در بخش هایی از خراسان شمالی
احتمال جاری شدن سیلاب در بخش هایی از خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از پیش بینی جاری شدن سیلاب در بخش هایی از این استان طی فردا خبر داد. انسیه رحمتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای استان اظهار کرد: سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز وارد استان خواهد […]

ایسنا/خراسان شمالی کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از پیش بینی جاری شدن سیلاب در بخش هایی از این استان طی فردا خبر داد.

انسیه رحمتی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی برای استان اظهار کرد: سامانه بارشی از بعد از ظهر امروز وارد استان خواهد شد و شهرستان های مانه و سملقان و راز و جرگلان را در بر خواهد گرفت.

وی گفت: این سامانه بارشی از فردا سراسر استان را در بر می گیرد و شاهد بارندگی در سراسر استان خواهیم بود.

به گفته رحتمی، احتمال جاری شدن سیلاب در بخش های شرقی استان وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: وزش باد لحظه ای شدید، رگبار باران در برخی نقاط استان، رعد و برق و احتمال بارش تگرگ نیز پیش بینی شده است.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی افزود: بارش باران در روز پنجشنبه نیز ادامه خواهد داشت و سامانه بارشی از بعداز ظهر روز پنجشنبه از استان خارج خواهد شد.

وی افزود: قرار نگرفتن در مجاورت مسیل ها، رودخانه ها و سازه های فرسوده، از توصیه های هواشناسی کاربردی برای این چند روز است.

رحمتی ادامه داد: توصیه می شود افراد از اتراق در حاشیه رودخانه ها و صعود به ارتفاعات و همچنین از پارک کردن خودرو ها در مجاورت درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره خودداری کنند.

وی اظهار کرد: کشاورزان نیز از محلول پاشی و سم پاشی باغات، مزارع و چرای دام در ارتفاعات بپرهیزند و استحکام تاسیسات کشاورزی، گلخانه ها و سازه های موقت را کنترل کنند.

انتهای پیام