×
×

توسعه نیروگاه های خورشیدی در خراسان شمالی پتانسیل بالقوه برای تولید درآمد

 • کد نوشته: 37604
 • ۱۴۰۲-۰۲-۲۴
 • ۰
 • ایسنا/خراسان شمالی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: توسعه نیروگاه های خورشیدی در خراسان شمالی پتانسیلی بالقوه برای تولید درآمد مردم است. دکتر سجاد انجم شعاع در دیدار با استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: از سال ۹۳ صندوق ملی محیط زیست کشور تاسیس شده که بر اساس قانون بالادستی در مسیر توانمندسازی بخش خصوصی و […]

  توسعه نیروگاه های خورشیدی در خراسان شمالی پتانسیل بالقوه برای تولید درآمد
 • تبلیغ هدفمند

  ایسنا/خراسان شمالی مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست گفت: توسعه نیروگاه های خورشیدی در خراسان شمالی پتانسیلی بالقوه برای تولید درآمد مردم است.

  دکتر سجاد انجم شعاع در دیدار با استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: از سال ۹۳ صندوق ملی محیط زیست کشور تاسیس شده که بر اساس قانون بالادستی در مسیر توانمندسازی بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان در حوزه محیط زیست حرکت می کند.

   وی افزود: این صندوق یک نهاد عمومی غیردولتی است که در راستای حفظ محیط زیست به ۳ روش ارائه تسهیلات کم بهره، مشارکت با صنایع و سرمایه‌گذاری مستقیم در صنایع در راستای حفظ محیط زیست و توسعه صنعت کشور و کاهش بیکاری با صنایع موجود در کشور و سازمان حفاظت محیط زیست همکاری می‌کند. 

  وی خاطرنشان کرد: ۶ پروژه مصوب با ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلات پرداخت شده در خراسان شمالی انجام گرفته است.

   دکتر انجم شعاع به اهمیت حوزه تنوع زیستی و طبیعی خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: توسعه نیروگاه های خورشیدی که در خراسان شمالی این پتانسیل بالقوه وجود دارد، می تواند منبع درآمد خوبی برای مردم و هم در راستای حفظ محیط زیست قلمداد شود.

  دکتر حسین نژاد استاندار خراسان شمالی نیز محیط زیست را جزو مهم ترین موضوعات دانست و گفت: برای حل مشکلات زیست محیطی استان خراسان شمالی، بهره مندی حداکثری از صندوق ملی محیط زیست کشور می تواند راهگشا باشد.

  وی با بیان اینکه یکی از موضوعات نگران کننده خراسان شمالی بحث آلودگی هوا است، افزود: برای حل این معضل نیازمند انجام پروژه های مختلف و همکاری در سطوح ملی و بین المللی هستیم.

   وی ظرفیت شهرک صنعتی شهید محمدزاده برای تامین برق را بالقوه دانست و خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت قانونی و بودجه و هم صندوق ملی محیط زیست می توان برای احداث نیروگاه خورشیدی در این استان بهره گرفت.

   گفتنی است در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری های محیط زیستی بین استانداری خراسان شمالی و صندوق ملی محیط زیست کشور منعقد شد.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *