شناسایی ۲۱۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده های خراسان شمالی
شناسایی ۲۱۹ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده های خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از شناسایی ۲۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم جاده های استان طی سال گذشته خبر داد. حامد معروف در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه برای ساخت و سازهای غیرمجاز مذکور، اخطاریه صادر شده است، […]

ایسنا/خراسان شمالی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از شناسایی ۲۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم جاده های استان طی سال گذشته خبر داد.

حامد معروف در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه برای ساخت و سازهای غیرمجاز مذکور، اخطاریه صادر شده است، گفت: در این مدت ۶۷ مورد تجاوز به حریم راه ها توسط راهداران خراسان شمالی قلع و قمع شده است.

وی تعداد دسترسی های غیرمجاز مسدود شده طی این مدت را ۵۳ مورد برشمرد و افزود: ۹۲ مجوز به منظور ساخت و ساز و فعالیت در حاشیه راه های استان با رعایت حریم و موارد قانونی صادر شده است.

معروف، ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌ها را یکی از عوامل اصلی بروز سوانح جاده‌ای دانست و تصریح کرد: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راه‌ها، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع ۱۰۰ متر از انتهای حریم راه‌ها و حریم راه آهن های کشور و در طول کنارگذرهایی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده و یا مسئولیت نگهداری آن را به عهده دارد، بدون کسب مجوز از این وزارتخانه ممنوع است.

انتهای پیام