۸۵ درصد از بیمه‌شدگان خراسان شمالی مشمول پرداخت حق بیمه نیستند
۸۵ درصد از بیمه‌شدگان خراسان شمالی مشمول پرداخت حق بیمه نیستند

ایسنا/خراسان شمالی سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: ۸۵ درصد از بیمه شدگان سلامت در استان حق بیمه پرداخت نمی کنند و مشمول پرداخت آن نمی شوند. مهرداد سفیدگران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خراسان شمالی بیش از ۷۳۰ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده بیمه سلامت دارد که بیش از ۴۵۱ […]

ایسنا/خراسان شمالی سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: ۸۵ درصد از بیمه شدگان سلامت در استان حق بیمه پرداخت نمی کنند و مشمول پرداخت آن نمی شوند.

مهرداد سفیدگران در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خراسان شمالی بیش از ۷۳۰ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده بیمه سلامت دارد که بیش از ۴۵۱ هزار نفر از آنان در صندوق روستاییان، ۱۸۲ هزار نفر در صندوق ایرانیان، ۵۶ هزار نفر در صندوق کارمندان و حدود ۴۱ هزار نفر نیز در صندوق سایر اقشار تحت پوشش صندوق های مختلف بیمه سلامت استان قرار دارند.

وی بیان کرد: عمده حق بیمه پرداختی توسط بیمه شدگان این مجموعه مربوط به افراد در صندوق ایرانیان است که البته در همین صندوق نیز ۶۰ الی ۶۵ درصد از افراد بیمه شده، جزو دهک‌های یک تا ۳ هستند و حق بیمه پرداخت نمی‌کنند.

وی به حق بیمه هایی که توسط دهک های مختلف به این مجموعه پرداخت می‌شود، اشاره کرد و افزود: هزینه حق بیمه ماهیانه در بیمه سلامت ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان است که دهک های درآمدی یک تا ۳ کاملاً رایگان و دهک چهار ۱۰ درصد، پنج ۲۰ درصد، شش ۳۰ درصد،  هفت ۴۰ درصد، ۸ شصت درصد، نُه ۸۰ درصد و ۱۰ نیز صد درصد حق بیمه خود را پرداخت می کنند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خراسان شمالی به دهک بندی ها اشاره کرد و گفت: دهک بندی افراد در حوزه اختیارات وزارت رفاه است که مبنای کار قرار می گیرد. اگر افراد به این موضوع اعتراض داشته باشند می توانند یک بار نسبت به آن اعتراض کنند اما تا کنون اعتراضات انجام شده به تغییر در دهک بندی منتج نشده است.

انتهای پیام