جلوگیری از برداشت غیرمجاز ۱۶۹ هزار متر مکعب آب در خراسان شمالی
جلوگیری از برداشت غیرمجاز ۱۶۹ هزار متر مکعب آب در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: از برداشت غیرمجاز ۱۶۹ هزار متر مکعب آب در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون جلوگیری شده است. وحید واسطه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد که […]

ایسنا/خراسان شمالی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: از برداشت غیرمجاز ۱۶۹ هزار متر مکعب آب در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون جلوگیری شده است.

وحید واسطه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۷ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد که با مسدود شدن آن ها از برداشت ۱۶۹ هزار متر مکعب جلوگیری شده است.

وی گفت: در سال گذشته ۱۹۹ چاه غیرمجاز در این استان توسط این شرکت مسدود شد که با انجام این کار از برداشت یک میلیون و ۱۷۶ هزار متر مکعب آب جلوگیری به عمل آمد.

واسطه افزود: برای انسداد هر چاه غیرمجاز رقمی بیش از ۵ میلیون تومان نیاز است که این اعتبار نیز در نظر گرفته شده بود.

وی تصریح کرد: بیشتر چاه های غیرمجازی که مسدود می شود در دشت های ممنوعه و ممنوعه بحرانی بجنورد، شیروان و اسفراین قرار دارد.

این مقام مسئول از افزایش ۲.۵ درصدی حفر چاه های غیرمجاز در این استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: این امر به علت بروز کاهش شدید بارندگی و خشکسالی ها اتفاق افتاده است.

وی همچنین از توقیف ۷۵ دستگاه موتور پمپ غیرمجاز برداشت آب سطحی در این استان خبر داد و افزود: این دستگاه‌ها طی سال گذشته شناسایی و توقیف شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی بیان کرد: این کار در راستای انجام فعالیت‌ها و وظایف عملیاتی مدیریت منابع آب سطحی در چارچوب سیاست‌های وزارت نیرو و انجام تکالیف قانونی در راستای بند هـ ماده ۴۵ قانون توزیع عادلانه آب و صیانت از منابع آب سطحی صورت گرفته است.

وی توضیح داد: با توقیف این موتور پمپ ها در مجموع از برداشت غیرمجاز یک میلیون و ۹۳۰ هزار متر مکعب آب سطحی، جلوگیری شده است.

انتهای پیام