مهلت ثبت‌نام دانشجویان کارشناسی در دوره آموزشی کارورزانه دانشگاه امیرکبیر
مهلت ثبت‌نام دانشجویان کارشناسی در دوره آموزشی کارورزانه دانشگاه امیرکبیر

ششمین دوره آموزشی کارورزانه (Co-op) دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای دانشجویان کارشناسی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، دکتر سید احسان میرصالحی، مسئول طرح کوآپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر  گفت: ششمین دوره آموزشی کارورزانه (Co-op) از تیرماه ۱۴۰۲ برای دانشجویان کارشناسی برگزار می‌شود. وی افزود: در این طرح، دانشجویان با حضور در قالب دو بازه ۷ ماهه جداگانه در صنایع […]

ششمین دوره آموزشی کارورزانه (Co-op) دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای دانشجویان کارشناسی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر سید احسان میرصالحی، مسئول طرح کوآپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر  گفت: ششمین دوره آموزشی کارورزانه (Co-op) از تیرماه ۱۴۰۲ برای دانشجویان کارشناسی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این طرح، دانشجویان با حضور در قالب دو بازه ۷ ماهه جداگانه در صنایع پیشگام در حوزه فناوری علاوه بر بکارگیری آموخته‌های دانشگاهی خود در رفع نیازهای فناورانه کشور، تجربیات صنعتی خود را با دروس و فعالیت‌های دانشگاهی تلفیق می‌کنند.

مسئول طرح کوآپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: آماده‌سازی دانشجویان برای حضور مؤثر در صنعت، تعمیق یادگیری و افزایش اثربخشی آموزش دانشگاهی، تفکیک بازه‌های تحصیل و کار دانشجویان و ارتقاء توان اشتغال‌پذیری و افزایش قدرت کارآفرینی دانشجویان از اهداف اصلی دوره آموزشی کارورزانه است.

دکتر میرصالحی گفت: کسب معدل کل حداقل ۱۵، گذراندن حداقل ۳۲ واحد درسی شامل دروس ریاضی ۱ و ۲ و  فیزیک ۱ و ۲ و تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در دوره به همراه ریزنمرات از شرایط شرکت در این دوره است.

وی تاکید کرد: دانشجویان دو رشته‌ای، مجاز به شرکت در دوره نیستند.

مسئول طرح کوآپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به افزایش تعداد سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویان از ۴ سال به ۵ سال، یادآور شد: نیمسال‌هایی که دانشجو مشغول به کار است، به عنوان مرخصی بدون احتساب در سنوات تلقی می‌شود و برای شرکت کنندگان در دوره کوآپ، تعداد سنوات مجاز به منظور پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد نیز ۵ سال در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود: در نیمسال‌هایی که دانشجو مشغول به کار است، امکان اخذ دروس دانشگاهی وجود ندارد و درس کارآموزی قابل تطبیق با دوره کارورزانه است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر میرصالحی تاکید کرد: دانشجویان پس از تکمیل فرم، آن را به نماینده کوآپ دانشکده مربوطه تحویل دهند و بررسی متقاضیان توسط دانشکده و انتخاب واجدین شرایط مطابق با اولویت‌های دانشجویان و صنایع مورد نظر، معرفی دانشجویان به صنایع و انجام مصاحبه‌های شغلی و عقد قرارداد با صنعت در صورت پذیرش و درخواست مرخصی تحصیلی از مراحل اجرای طرح کوآپ است.

وی تاکید کرد: دانشجویان تا سوم خرداد ماه فرصت دارند تا نسبت به تکمیل و تحویل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.

انتهای پیام