تکمیل ۴۰۰۰ واحد مسکونی در خراسان شمالی تشنه دریافت تسهیلات
تکمیل ۴۰۰۰ واحد مسکونی در خراسان شمالی تشنه دریافت تسهیلات

ایسنا/خراسان شمالی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر تکمیل ۴۰۰۰ واحد مسکونی در این استان تشنه دریافت تسهیلات است. فخرانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه شرایط خراسان شمالی در حوزه مسکن عادی نیست، اظهار کرد: موضوع تولید و عرضه واحدهای مسکونی […]

ایسنا/خراسان شمالی معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر تکمیل ۴۰۰۰ واحد مسکونی در این استان تشنه دریافت تسهیلات است.

فخرانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه شرایط خراسان شمالی در حوزه مسکن عادی نیست، اظهار کرد: موضوع تولید و عرضه واحدهای مسکونی یک مسئله فرابخشی است و فقط مربوط به اداره کل راه و شهرسازی نمی شود.

وی افزود: در حال حاضر ساخت ۴ هزار واحد مسکونی در این استان شروع شده که این واحدها شامل واحدهای مسکونی روستایی و نهضت ملی مسکن هستند که برای ادامه کار باید تسهیلات مورد نظر اختصاص یابد اما انجام نمی شود.

فخرانی ادامه داد: رویکرد انقباضی بانک های عامل به جز بانک مسکن سبب شده تا دریافت تسهیلات برای تکمیل این واحدهای مسکونی با مشکل مواجه شود.

وی تصریح کرد: بانک ها علت عدم پرداخت تسهیلات را وضعیت ناترازی بیان می کنند که به آن ها پرداخت تسهیلات ابلاغ نشده است و در حال حاضر فقط بانک مسکن تسهیلات ساخت مسکن را پرداخت می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: روند ساخت ۴۰۰۰ واحد مذکور متوقف شده است و یا نیمه نیمه فعال هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به نیاز مردم به مسکن، دولت وارد حوزه تولید مسکن شد، گفت: در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان، ۲۵ هزار خانوار حائز شرایط حضور در  طرح شدند که از این تعداد ۷ هزار و ۲۰۰ خانوار متقاضی موثر شناخته شدند که تاکنون ۶ هزار و ۲۰۰ واحد نیز تعریف پروژه شده اند.

به گفته معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی، در حال حاضر ساخت ۴۵۰۰ واحد مسکونی روستایی نیز در حال اجرا است و برای آن ها تسهیلات پرداخت شده است.

وی بیان کرد: ۸ هزار خانوار نیز هم اکنون به صورت خودمالکی در حال ساخت واحد مسکونی هستند.

فخرانی افزود: در مجموع ۱۹ هزار واحد مسکونی در استان در حال ساخت است که بازه ای ۲ ساله طول می کشد تا به بازار عرضه شوند.

انتهای پیام