اختصاص یک میلیارد تومان برای تکمیل موزه حیات وحش خراسان شمالی
اختصاص یک میلیارد تومان برای تکمیل موزه حیات وحش خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل موزه حیات وحش در این استان خبر داد. رضا شکاریان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه موزه حیات وحش یکی از پروژه هایی بوده که روند ساخت آن از سال ۹۲ در بجنورد […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از اختصاص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای تکمیل موزه حیات وحش در این استان خبر داد.

رضا شکاریان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه موزه حیات وحش یکی از پروژه هایی بوده که روند ساخت آن از سال ۹۲ در بجنورد متوقف شد و از آن مدت تاکنون به صورت نیمه کاره در پارک باباامان بجنورد رها شده است، اظهار کرد: طی سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی، برای تکمیل این پروژه مبلغ ۸ میلیارد تومان اعتبار مصوب شد.

وی گفت: طبق مصوبه به تصویب رسیده، این اعتبار به صورت مرحله به مرحله اختصاص می یابد که در حال حاضر مرحله اول این اعتبار اختصاص یافته است.

شکاریان افزود: اکنون در حال طی کردن مراحل اداری این پروژه هستیم تا عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی به لحاظ برخورداری از گونه های گیاهی و حیوانی از تنوع خیلی زیادی برخوردار است، تصریح کرد: خراسان شمالی ۱۰ درصد پارک های ملی کشور را داراست و در آن مناطق شکار ممنوع، مناطق حفاظت شده و … وجود دارد و از سوی دیگر در این استان از گونه پلنگ گرفته تا یوزپلنگ در آن را می توان به خوبی و وفور مشاهده کرد اما متاسفانه از داشتن موزه حیات وحش بی بهره است.

این مقام مسئول تصریح کرد: موزه حیات وحش در بجنورد هم اکنون تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای ساخت مابقی آن نیز اعتبار مورد نیاز به صورت مرحله به مرحله اختصاص می یابد.

وی در ارتباط با سند این پروژه نیز بیان کرد: پیگیری های لازم و قانونی برای اخذ سند این پروژه به نام محیط زیست در حال انجام است.

گفتنی است ساخت موزه حیات وحش پردیسان در پارک ملی باباامان بجنورد از سال ۸۶ آغاز و در سال ۹۲ متوقف شده است. این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی متوقف شد در حالی که برای ساخت آن ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

مسئولان علت متوقف شدن این پروژه را اختصاص نیافتن اعتبار اعلام کرده اند.

انتهای پیام